RADAN Radbend ImageRADAN Radbend ImageRADAN Radbend ImageRADAN Radbend Image

PDFRADAN Radbend Autodesk Inventor

Programowanie offline i symulacja pras krawędziowych

Radbend w pełni zintegrowany z Autodesk Inventor to kompleksowe rozwiązanie procesu programowania szeregu modeli pras krawędziowych CNC od projektu poprzez technologię, symulację 3D aż do kodu NC.

Autodesk Inventor to profesjonalne narzędzie do projektowania 3D dostarczające szeroki zestaw nowoczesnych narzędzi  3D do projektowania, symulacji, wizualizacji oraz dokumentacji. Radbend natomiast to profesjonalne narzędzie do programowania pras krawędziowych CNC. Połączone razem w jeden system dają w pełni profesjonale i kompletne narzędzie obsługujące wszelkie potrzeby produkcji elementów giętych na prasach krawędziowych.

Autodesk Inventor może być w pełni zintegrowany z Radbendem. Radbend Inventor oferuje bezkonfliktowy, dokładny i inteligentny transfer danych pomiędzy tymi dwoma programami. Importowanie elementów do Radbend z Inventor nie może być łatwiejsze. Kiedy już zaprojektujesz swój element w Autodesk Inventor po prostu klikasz w ikonkę Radbend i przechodzisz wraz ze wszystkimi potrzebnymi informacjami i rysunkiem do edycji w Radbend.
 
 
Z Radbend teraz możesz:
 
  • Wybrać rodzaj maszyny której chcesz użyć
  • Automatycznie dobrać sekwencję gięć
  • Automatycznie dobrać zestaw narzędzi do dokładnego i bezkolizyjnego gięcia
  • Automatycznie ustawiać zderzaki
  • Obejrzeć pełną symulację 3D zadanej sekwencji gięcia, wykrywając kolizje narzędzi, obrabiarki czy detalu. 
 
Wszystko to robisz w trybie offline w parę minut, także Twoja prasa krawędziowa może w tym czasie robić to, co robi najlepiej... zaginać arkusze blachy!
 
Radbend umożliwia bardzo dokładną symulację 3D procesu gięcia, włączając w to zaawansowane cechy takie jak automatyzacja procesu zaginania, automatyczny dobór narzędzi, automatyczne ustawienie zderzaków. Program oferuje proste programowanie kodu NC oraz wysoką produktywność.
 
Zdolność do zaprogramowania i sprawdzenia procesu gięcia offline oszczędza czas, straty materiałowe i czasowe nastawiania maszyny, przez co redukuje koszty produkcji. Radbend eliminuje także kosztowne błędy kolizji.
 
Radbend jest w stanie  obsługiwać w trybie offline szeroką gamę  pras krawędziowych. 
Radbend tworzy pełną dokumentację potrzebną operatorowi lub ustawiaczowi do wykonania zlecenia, dzięki czemu daje pełną kontrolę nad produkcją eliminując jednocześnie błędy dokumentacji.