Historia rozwoju Radan

Na poniższej liście można znaleźć najważniejsze opcje, jakie były dodawane w poszczególnych wersjach Radan. Wystarczy rozwinąć pożądaną wersję i sprawdzić.

Radan 2015

W najnowszej wersji Radan 2015 wprowadzone zostało około 180 usprawnień. Między innymi mniejsze zmiany takie jak: W przeglądarce, wyszukiwanie plików stało się łatwiejsze dzięki opcji pokaż “wszystkie pliki”. Mając otwarte kilka sesji na raz, zmiana obrabiarki w jednej sesji nie wpływa na wybór obrabiarki w drugiej. Usprawnione wyszukiwanie zaginionych plików w projekcie nestingu. Nowy interfejs podajników arkusza w Edytorze Konfiguracji maszyny. W trybie kolejności pojawiła się komenda czy użyć podajnik arkusza. Dodano również zmiany w podajnikach części, nowe komunikaty ostrzegawcze oraz dodano możliwość zdefiniowania kluczowych przyssawek.

Nowa funkcja Scatter/Rozproszenie. Jest to strategia unikania przegrzewania blachy, w której głowica zamiast przenieść się do najbliższej części, przesuwa się o określony dystans do następnej. Funkcja ta wspiera zarówno wycinarki jak i wykrawarki. Korzyści płynące z tej funkcji to zapobieganie deformowania się arkusza podczas wykrawania perforacji, gęstej siatki otworów. Z funkcji tej można skorzystać w trybie autokolejności za pomocą komendy Sub-direction Scatter.

Inną nowością jest dodawanie podcięć pod wpalenia ( bez zmiany geometrii otworu) dla np. elementów pasowanych (rura w otwór) w celu usunięcia nadmiaru materiału.

Preferowane stacje narzędziowe - Użytkownik może teraz określić preferowane stacje dla określonych narzędzi. Usprawnia to uzbrajanie głowicy mając wiele narzędzi. Dodano również informacje o specjalnych stacja narzędziowych np. do gwintowania, formowania czy odcinania.

Dodano również zakładkę Krok i powtórz (Step and repeat) w auto-obróbce. Dzięki, której możemy zamienić kilka pojedynczych uderzeń na niblowanie.  Zamieniamy wiele komend uderzeń na jedną, skracając i upraszczając kod NC. Może to mieć szczególne znaczenie przy starszych obrabiarkach o ograniczonej pamięci.

 

Nesting. Wprowadzono nowe algorytmy dla nestingu prostokątnego oraz 5 strategii optymalizacji

·         Maksymalna utylizacja – optymalizacja zużycia materiału. Ze wszystkich możliwości ułożenia części na arkuszu, oprogramowanie wybierze te z największym wykorzystaniem procentowym arkusza.

·         Maks. Wspólne cięcie – jeśli układasz części ze wspólna linią cięcia, oprogramowanie poukłada więcej tych części blisko siebie, kosztem zużycia materiału.

·         Jedno odcięcie, nawet jeśli wąskie – ta opcja sprawia, że oprogramowanie upakuje części po jednej stronie arkusza pozostawiając z drugiej strony prostokątny odpad.

·         Dwa odcięcia, nawet jeśli wąski – jak powyżej, z tym że odpady powstaną po dwóch stronach arkusza.

·         Większe części w kierunku 1 – oprogramowanie ułoży większe części przy wybranej krawędzi arkusza. Np. aby operatorowi było łatwiej zdjąć większe elementy ze stołu.

 

Zagęszczanie arkusza nestingu. Czasami najlepszym możliwym nestingiem jest umieszczenie części jak najbliżej rogów arkusza. Jednak w środku pozostaje niewykorzystany materiał. Zagęszczając nesting, czyli umieszczając jak najwięcej części w środku arkusza, mamy większą szansę na uzyskanie prostokątnego odpadu, z jednej strony arkusza, który można później wykorzystać.

 

Import plików 3D z nowych wersji systemów CAM.

Wybranie płaszczyzny bazowej. Teraz można ręcznie zmienić płaszczyznę bazową przy rozwinięciach oraz przy gięciu.

Nowy graficzny edytor tabeli gięcia

Nowy interfejs zaginania płaskich elementów do trzech wymiarów.

Widok kamery 3D. Uzyskanie wrażenia jakby trzymało się dany element w ręce, oraz przenikanie przez ściany elementu.

Radbend

Cała masa usprawnień, o których już niedługo będzie można poczytać na naszym koncie na facebooku w zakładce PDF.

 

Radan 2014

10 października 2013 zaprezentowano nową wersję oprogramowania Radan oznaczoną numerem 2014. Najnowsza wersja oprogramowania Radan 2014 wprowadza kilka udoskonaleń na potrzeby swoich użytkowników. W najnowszej odsłonie producent zwiększył możliwości w zakresie współpracy systemu Radan z programami CAD 3D, udoskonalił symulator obróbki oraz zwiększył możliwości algorytmu nestingu. Nie należy zapominać o nowych opcjach w technologii cięcia i wykrawania czy w gięciu.

Wszyscy klienci posiadający usługę subskrypcji otrzymają najnowszą wersę oprogramowanie Radan na płytach DVD.

Nowa funkcja w Radan 3D „Stwórz rozkład i dodaj do listy części”,umożliwiająca wykonanie rozkładu wszystkich części złożenia i dodania ich do listy nakładania, celem wycięcia bądź wykrawania. Ponadto funkcja sprawdza ile sztuk poszczególnych części jest w złożeniu i umożliwia powielenie ich w kontekście ilości pełnego złożenia.

Rozbudowa obsługi warstw. Teraz w Radan 2014 warstwy importowanego pliku DXF lub DWG są wyciągnięte do okna, co umożliwia wyłączanie bądź usuwanie niechcianych warstw.

Nowa pozycja w ustawieniach automatycznej obróbki „Potnij wycięcia”. Opcja pozwala na pocięcie na mniejsze elementy wewnętrznych odpadów z wyciętych elementów, celem uniknięcia kolizji w momencie, gdy element odpadowy przekrzywi się na stole wycinarki. Ustalamy na jak wielkie elementy pociąć odpad i system z automatu to wykonuje.

W Radan 2014 mamy możliwość obsługi narzędzi specjalnych o dowolnie skonfigurowanym zestawie.

W najnowszej wersji Radan mamy możliwość ustawienia wspólnej linii cięcia dla wykrawania poprzez ustalenie odstępu między detalami, specjalnie dla tej opcji.

Nowa pozycja na liście podsumowania nestingu, pokazująca status zaawansowania pracy nad danym arkuszem. Pozycje te to: brak obróbki, brak sekwencji, brak kodu, wykonane.

Nowy symulator w Radan 2014. W tej wersji pokazywany jest widok ruchu głowicy, można pokazać pojedyncze narzędzia i wynik ich pracy.

 

Radan 2013 R1

Cokolwiek potrzebujesz do obróbki blachy - mamy rozwiązanie!

Rozumiemy, że obróbka blach jest priorytetem w Twojej firmie. Z naszym oprogramowaniem Twoje przedsiębiorstwo znacząco obniży zapasy i zwiększy wykorzystanie materiału, co pozwoli uzyskać wyższy zwrot Twoich inwestycji.

Projektowanie

Radan3D jest wysoce wydajnym, dokładnym i prostym w obsłudze systemem projektowania 3D zaprojektowanym z myślą o procesie produkcji. Typowym zastosowaniem Radan3D jest rozwijanie detali z 3D do 2D oraz przygotowanie rysunków pod kątem dalszej edycji w Radpunch, Radprofile czy Radbend. Radan3D zapewnia proste przejście od projektu do procesu produkcji, oferując dokładnie to, czego oczekują użytkownicy - inżynierowie. Dzięki łatwemu w obsłudze modelowaniu 3D, system spełnia obecne i przyszłe wymagania.

Radraft to wszechstronne rozwiązanie dla projektowania 2D. Szereg wbudowanych, zaawansowanych funkcji i przyjazny interfejs sprawia, że program ten jest bardzo elastyczny i efektywny.

Radview został zaprojektowany z myślą o dostępie do dokumentacji w formie elektronicznej poprzez sieć komputerową. W obecnych czasach szybki dostęp do informacji technicznych, jest kwestią kluczową w przedsiębiorstwie produkcyjnym branży obróbki blach. 

Nakładanie

Radnest to wysoce efektywne narzędzie do nakładania detali na arkusze blach. Wykorzystując pełne możliwości zaawansowanych algorytmów obliczeniowych, Radnest znacząco zwiększa wykorzystanie materiału, co ma bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów materiałowych.

Używany razem z Radpunch w procesie przygotowania rozkroju, Radnest analizuje geometrię danego detalu pod kątem dostępnych narzędzi w głowicy narzędziowej czy magazynie. Efektem tego jest takie ułożenie detalu na arkuszu, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości techniczne obrabiarki dbając jednocześnie o bezkolizyjną pracę głowicy.

Podczas przygotowywania nakładania pod wycinanie w Radprofile, Radnest automatycznie może wygenerować wspólną linię cięcia, co pozwala ograniczyć czas pracy wycinarki oraz w maksymalnym stopniu wykorzystać materiał. Mostki podtrzymujące części można umieszczać ręcznie bądź automatycznie na arkuszu. Radnest może łączyć technologię wycinania i wykrawania, zwiększając tym samym możliwości programowe. Części, których wycięcie jest możliwe z zastosowaniem wspólnej linii cięcia, są automatycznie dobierane i układane w odpowiedni sposób a wobec pozostałych detali na rozkroju stosowane są standardowe odstępy. 

Wykrawanie

Radpunch jest wiodącym rozwiązaniem dla programowania wykrawarek CNC. Ponad 35-letnie doświadczenie w programowaniu wykrawarek, dało tysiące obsługiwanych obrabiarek na całym świecie. 

Radpunch jest samodzielnym oprogramowaniem, niezależnym od modelu maszyny. Dzięki wszechstronnym możliwościom obsługuje wykrawarki najbardziej znanych producentów jak: Amada, Baykal, Durma, Ermaksan, Euromac, Finn-Power, LVD Shape, LVD Stripp, Murata, Nisshinbo, Prima-Power, Pullmax, Rainer, Shape, Strippit, Tailift, Trumpf, Whitney, Widemann, Yawei Nisshinbo oraz wiel innych.

Radpunch jest zaprojektowany tak, aby zapewnić jak najkrótszy czas nastawienia maszyny oraz optymalnie wykorzystać jej możliwości.

Radnest rozszerza funkcjonalność Radpunch o w pełni automatyczny proces nakładania detali na arkusze, zarządzanie odpadami oraz wykorzystanie odpadów użytkowych.

Zaprojektowany jako zintegrowany z Radprofile, zarówno Radpunch jak i Radprofile zapewniają pełną optymalizację pracy wycinarek i wykrawarek oraz maszyn typu combo: wycinarka z wykrawarką. To potężne rozwiązanie zapewni obsługę z jednego systemu wszystkich posiadanych maszyn CNC oraz tych planowanych do zakupu w przyszłości, niezależnie od producenta czy modelu i rodzaju obrabiarki: wycinarka, wykrawarka, combo, ploter. 

Wycinanie

Radan z sukcesem obsługuje tysiące maszyn na całym świecie. Możliwość integracji z Radpunch, sprawia że Radan zapewniają pełną optymalizację pracy wycinarek i wykrawarek oraz maszyn typu combo: wycinarka z wykrawarką. To potężne rozwiązanie zapewni obsługę z jednego systemu wszystkich posiadanych maszyn CNC oraz tych planowanych do zakupu w przyszłości, niezależnie od producenta czy modelu i rodzaju obrabiarki: wycinarka, wykrawarka, combo, ploter.

Radnest podnosi funkcjonalność Radprofile poprzez pełne automatyczne nakładanie – rozkład detali na arkuszu wykorzystując wspólną linię cięcia, zagospodarowanie odpadów użytkowych oraz gospodarkę odpadami, przez co znacząco wzrasta wydajność produkcji.

Radtube jest wieloosiowym rozwiązaniem dla obsługi obrabiarek z obrotnicą, wycinających profile. Został stworzony z myślą wycinania kształtów w cięciu rur i profili.

Radm-ax to z kolei system obsługi wycinarek 5-osiowych, zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem przemysłu obróbki blach w branży samochodowej, lotniczej czy usługowej.

Wszystkie rozwiązania dla cięcia blach są niezależne od modelu i producenta maszyny, a do szerokiej gamy obsługiwanych maszyn należą m. in.: Adira, Adige, Amada, Balliu, Bystronic, Cincinnati, Cutlite, CY Laser, Hankwang, LVD Strippit, NTC, Mazak, Mitsubishi, Elektric, Prima Industrie, Prima-Power, Slvagnini, Strippit, Trupmf i wiele innych.

Zaginanie

Radbend to wiodący system programowania pras krawędziowych. Zintegrowany z Radan3D, SolidWorks czy Autodesk Inventor, Radbend umożliwia pełną symulację 3D procesu gięcia.

Wykorzystując zarówno geometrię 2D jak i 3D, Radbend automatycznie dobiera sekwencję gięć -zazwyczaj dobieraną ręcznie w wielu przedsiębiorstwach. Radbend jest odpowiedzią na oczekiwania technologiczne, wprowadzając takie rozwiązania jak: automatyczne wykrywanie kolizji, eliminację kosztownych prób oraz umożliwienie wykonania „produkcji za pierwszym podejściem”.

Radbend obsługuje całą serię obrabiarek, a m.in.: Accuurpress, Amada, Baykal, Byeler, Bystronic, Cincinnati, Durma, Edward Pearson, Finn-Power, LVD, Pullmax, Safan, Trumpf, Yawei i wiele innych.

 

 

Radan 2012 R2

 

Wykrawanie:

Odcinanie odpadów

W tej wersji dodaliśmy unikalne rozwiązanie, pozwalające na zarządzanie cięciem odpadów w maszynach do cięcia również w maszynach do wykrawania oraz maszynach typu combi.

Użytkownicy wykrawarek oraz maszyn combi mogą od tej wersji określać wymiary odcinanego odpadu który chcą zachować, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzamy pieniądze na materiale ale również uzyskujemy oszczędności na zakładzie produkcyjnym.

Naturalne unikanie zacisków i użycie inteligentnego podejścia do mostkowania. Zapisywanie ustawień dla grubości materiału i strategii, które zawierają wybór między wycinaniem i wykrawaniem na maszynach typu combi.

Lista narzędzi

Śledząc informacje zwrotne od klientów, dokonaliśmy wiele ulepszeń do interaktywnej i dynamicznej listy narzędzi, która została wprowadzona w 2012 R1. Użytkownicy zauważą zwiększoną wydajność i funkcjonalność.

Podobna lista została wprowadzona w trybie nakładania. Podczas gdy w trybie kolejności, ta sama technologia jest używana do poprawy doświadczeń użytkownika. 

 

Łatwość użycia:

Alfanumeryczne wczytywanie plików standardowej obróbki

Użytkownik może teraz określić pliki STL za pomocą nazwy, a nie tylko liczby.

Wybór geometrii przez profil:

Aby ułatwić wybór cech, jest dostępna nowa metoda wyboru, co pozwala wybrać całe kontury (otwarte lub zamknięte), które mogą być wybrane za pomocą jednego kliknięcia.
 

Nakładanie:

Nakładanie prostokątne

W ramach naszego stałego inwestowania w nasz światowej klasy Nester, Radan 2012 R2 wprowadza całkowicie nowy algorytm dla części prawie prostokątnych.

Konfigurowalne Kolumny

Użytkownik może teraz dowolnie konfigurować informacje pokazywane na listach w oprogramowaniu Radan, listy te moga być grupowane wg potrzeb użytkownika.
 

Szybka Kalkulacja:

Radan 2012 R2 umożliwia przechowywanie wyników szybkiej kalkulacji w atrybutach części / rysunków, co z kolei oznacza, że ​​mogą być pokazane w raportach projektu nakładania lub HTML dla utworzonych arkuszy.

 

Wybranie płaszczyzny w Radbend

Wybór części w Radanie 3D do przeniesienia do modułu Radbend jest teraz bardziej wydajny i powtarzalny. Domyślnie, użytkownik wybiera tylko część do przeniesienia, Radan 3D będzie wybierał najbardziej optymalną kombinacje płaszczyzna-krawędź-wierzchołek. Użytkownik może ręcznie zmienić wybór za pomocą opcji "wskaż" i powrócić do automatycznego wyboru za pomocą opcji "Auto". Wybór jest przechowywany w części dla powtarzalności.

 

 

Radan  2012 R1

 

Wycinanie:

Usprawnione mostki
 
Znaczące zmiany w Radan 2012 R1 oferują większą kontrolę podczas automatycznego stosowania mostków i mikro połączeń dla wycinarek.
 

Ustawienia dla mikro połączeń i mostków mogą być teraz skonfigurowane w zasadach i stylach, co w rzeczywistości oznacza, że rodzaj i styl mostkowania może być uzależniony od wielkości i rodzaju profilu.

Na końcu profilu można zdefiniować nadpalenie lub mostek. 

Mostki na profilach

Aby zaoszczędzić czas na przebiciu grubego materiału, części mogą być teraz połączone korzystając z "mostków na profilach". Możesz dodać małe połączenie (ze szczeliną lub z nachodzeniem ) pomiędzy dwoma zewnętrznymi konturami tak aby je połączyć razem.
 

Interaktywna lista narzędzi:

Nowa interaktywna i dynamiczna lista narzędzi oferuje użytkownikom maszyn do wykrawania lub kombi bezprecedensowy poziom pomocy. To pozwala użytkownikowi na łatwe przeglądanie, weryfikację i manipulowanie wyborem narzędzi zastosowanych do części.

Nakładanie:

Właściwości arkusza

Zwiększenie wykorzystania materiału oraz oszczędności kosztów można osiągnąć za pomocą określenia właściowości arkuszy w 2012 R2. Ta dodatkowa funkcjonalność pozwala określić priorytet dla wielkości arkusza blachy, co zapewnia, że ten rozmiar arkusza będzie brany pod uwagę w pierwszej kolejności niż inne rozmiary arkuszy, arkusze o tym samym priorytecie będą porównywane pod względem wykorzystania materiału.

Wspólne właściwości części

Zarządzanie listą cześci w automatycznym nestingu stało się łatwiejsze dzięki przyciskowi do edytowania zbiorczego oraz do edytowania pojedynczych funkcji.

Usprawniona Dokumentacja

Opcja wypełnione części i arkusze zwiększa czytelność dokumentów graficznych stworzonych w Radanie. Miniaturki teraz zawsze rysowane są na białym tle niezależnie od indywidualnych ustawień ekranu użytkownika. 


Nowe nakładanie dla wspólnego cięcia:

Inteligentne nakładanie dla złożonych części

Radan 2012 R1 zapewnia użytkownikom większą kontrolę nad procesem nakładania podczas gdy części mają wspólną linię cięcia. Wprowadzenie opcji 'ta sama część', pozwala użytkownikowi na określenie maksymalnej liczby identycznych części, które chce nałożyć ze sobą ze wspólnym cięciem. 
 


Zaktualizowane rozwinięcia w Radbend

Tworzenie kodu NC dla prasy krawędziowej lub nawet tylko sprawdzenie wytwarzalności może mieć konsekwencje w odniesieniu do tolerancji gięcia wykorzystywanych podczas procesu rozwijania. Ulepszenia rozwinięcia w Radbendzie oznacza, że model 3D jest automatycznie aktualizowany z informacjami z Radbenda i może być rozłożony z odpowiednimi parametrami jakie wcześniej określono.

 

Radan 2011 R2

 

Licencje CLS:

CLS 2011 R2 zawiera wspracie Informowania Klientów. Różne rodzaje powiadomień oraz częstotliwość ich dostarczanie mogą być indywidualnie skonfigurowane wg użytkownika. Okno dialogowe wyświetla również historię ostatnich wiadomości.

Import plików 2D:

2011 R2 pozwala na określenie listy nazw warstw w plikach DXF i DWG. Co więcej jesli warstwa w plikach  DXF lub DWG, pasuje do wpisu na liście to pojedyncza warstwa zostanie wprowadzona i skonwertowana. Jeśli żadna z warstw w pliku nie pasuje do wpisu na liście to wszystkie warstwy zostaną wprowadzone i skonwertowane.


Rozwinięcia części 3D

Opcjonalne zachowania rozwinięć 3D w 2011 R2 mogą być modyfikowane. Ta zmiana pozwala użytkownikowi na uzyskanie większej kontroli na procesem rozwijania. Poprzednio podczas rozwinięcia części 3D, jeśli brakowało jakiś parametrów gięcia to oprogramowanie po cichu kalkulowało je w tle. W 2011 R2 jest możliwość ostrzeżenia przed brakiem jakichkolwiek parametrów.


Import plików 3D

Radan 2011 R2  został ulepszony o Kernel R21 ACIS. Ulepszenie to zaktualizowało translatory Catia V5 i Parasolid, więc wersja R20 i version 22 będzie odpowiedno stosowana. Dodatkowo pliki od wersji Pro/E Wildfire 5 są również wspierane.


Poniżej znajduje się przegląd wspieranych plików 3D:

 • ACIS R21
 • IGES  
 • STEP
 • Autodesk Inventor 2011
 • SolidWorks 2011
 • Solid Edge v20
 • Parasolid v22
 • Catia V4 4.2.4
 • Catia V5 R20
 • Pro/Engineer Wildfire 5
 • Unigraphics NX5

Projekty nakładania:

Wykluczenie Części, Arkuszy i Odpadów:
Aby uzyskać więcej kontroli nad specyficznymi rozmiarami części  i arkusza, użytkownik może wykluczyć specyficzne elementy z automatycznego nakładania. Aby zapewnić indywidualne wymagania użytkowników, umożliwiono ustawienie "Priorytetu części".


Symbole Wielu Części:

2011 R2 ma nową funkcjonalność, która pozwala w nakładaniu na rozpoznanie i użycie symboli wielu części. Nester w ten sposób zapewnia, że prawidłowe części są wytwarzane w prawidłowych ilościach. Rozpoznaje, że w rysunku wiele pojedynczych części a nie jedną wielka część. 
 

Odpady:  

Utylizacja Premium

2011 R2 zapewnia użytkownikom możliwość ustalania zasad w systemie, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie arkusza. W razie potrzeby, użytkownik może określić, że odpady powinny być preferowane jako pierwsze zamiast prostokątnych arkuszy w automatycznym nakładaniu. W 2011 R2, wartość może być zastosowana do odpadów, ta wartość reprezentuje maksymalny procent odpadu, który użytkownik jest gotów poświęcić, gdy są one bezpośrednio porównywane do prostokątnych arkuszy.


 

Publikowanie odpadów

Nowy przycisk publikowania odpadów zezwala na publikowanie odpadów do centralnego folderu. Użytkownik może zdecydować czy opublikować odpad jak tylko utworzy się nakładanie lub zaczekać aż część zostanie wyprodukowana. 


Ustawienia maszyny:

Poprawienie czasu przygotowania maszyny jest oczywistym sposobem na zaosczędzenie czasu i pieniędzy. Oprogramowanie Radan 2011 R2 optymalizuje wybór narzędzia,zapobiegając niepotrzebnym zmianom narzędzi. W dodatku w 2011 R2 poprawia elastyczność użytkownika jeśli chodzi o spiętrzanie części. W poprzednich wydaniach Radan zatrzymywał obrabiarkę jeśli spiętrzenie robiło się za wysokie, w tym wydaniu system notyfikacji alarmuje operatora o fakcie, że musi usunąć części.

Infrastruktura

Dodatkowe upsprawnienia infrastruktury Radan 2011 R2, takie jak:

 • Ulepszenie do Visual Studio 2010
 • Nowy Kernel ACIS

 

Radan 2011 R1

 

Środowisko Importu Plików

Pliki 2D DXF i DWG teraz mogą być łatwo przekonwertowane i dodane zarówno do harmonogramu jak i do projektu nakładania. Łączy ze sobą operacje konwersji, ustawienia właściwości materiału oraz parametrów w nakładaniu. Wszystko to w jednym przyjaznym dla użytkownika interfejsie.

Projekty nakładania

Nowa ikona w interfejsie Projektu Nakładania pozwala na wygenerowanie wielu różnych raportów. Dostarczono następujące szablony raportów:

 • Podsumowanie materiału: ten raport pokazuje podsumowanie arkuszy i odpadów użytych w projekcie, oraz odpadów wygenerowanych podczas nakladania.
 • Przegląd nakładania: pokazuje wszystkie nakładania w projekcie i nałożone części na arkuszach.
 • Podsumowanie nakładania: pokazuje wszystkie nakładania w projekcie razem z wykorzystaniem materiału i czasem cyklu.
 • Przegląd części: pokazuje części w projekcie oraz na którym arkuszu mogą byc znalezione.
 • Podsumowanie części: pokazuje podsumowanie części i ich ilości nałożonych w projekcie nakładania.

Wyniki Nakładania

Zbudowany na silniku nakładania, który został wprowadzony w 2010 R2, nester jest jeszcze potężniejszy. Nester automatycznie używa całej dostępnej mocy procesora w poszukiwaniu najlepszych układów części na arkuszu. W wyniku czego nester jest szybszy i bardziej efektywny i zapewnia doskonałe zużycie materiału. Redukcja programu.

W Radanie 2011 R1 zauważysz powrót Redukcji Programu, jest teraz dostępna w Nakładaniu Prostokątnym i O Kształcie Rzeczywistym. Redukcja Programu bardziej celuje w redukcje ilości różnych wygenerowanych nakładań niż w redukcje ilości zużycia materiału. W niektórych przypadkach, używając Redukcji Programu zauważono poprawę generalnego zużycia materiału.

Szybka Kalkulacja

Teraz dostępna w wersji 2011 R1, Szybka Kalkulacja daje Ci możliwość oszacowania kosztów produkcji Twoich części. Szybka Kalkulacja bierze pod uwagę nastepujące koszty:

 • Koszt materiału
 • Koszt ustawienia maszyny
 • Koszt czasu pracy maszyny
 • Koszt robocizny

Szybką Kalkulacje możesz użyć z pojedynczymi częściami, nakładaniami lub projektami nakładania.

Platforma .NET 

Klienci Radana, od wersji Radan 05, mieli możliwość dodawania makr korzystając z VBA, z wydaniem 2011 R1 makra można napisać w jakikmkolwiek języku wspieranym przez .NET.
 


Uzyskaj jak najwięcej z najnowszej wersji!

Uczestnicz w jednym z kursów 2011 R1 aby być pewnym, że uzyskałeś jak najwięcej z nowego wydania - aby zobaczyć dostępne daty odwiedź sekcje szkolenia lub kliknij tutaj

 

Radan 2010 R2

 

CAD 2D 

Wiele usprawnień  CAD 2D w tym:

 • Teraz możliwy jest import plików AutoCAD 2010 DWG & DXF.
 • Wyświetlanie Obiektów Proxy w Radanie.
 • Automatyczna korekcja mniejszych błędów w plikach DXF, podnosi niezawodność importowania.
   

Wydajność Nakładania

Pomaga zaoszczędzić więcej materiału i Twoich pieniędzy!

 • Nowe ułożenia części -  Przełomowe udoskonalenia oprogramowania do nakładania, umożliwia inteligentną analizę materiału w arkuszach, aby wybrać najbardziej efektywny sposób aranżacji części do nakładania.

Silnik Nakładania

Elastyczność oferowana przez nowy Nester pozwoliła Radanowi dodać nowe funkcje, które będą miały istotne znaczenie dla użytkowników, w tym:

 • Nakładanie w otworach i szczelinach
 • Opcje położenia części
 • Lustrzene odbicia części
 • Nakładanie części z wieloma zewnętrznymi konturami
   

Raporty Wyników

Nester tworzy jasne podsumowanie i szczegółowy raport, który jest dostępny natychmiast po nałożeniu części lub na dalszym etapie:

 • Zapewnia podsumowanie, co zostało ukończone
   
 • Daje możliwość wygenerowania bardziej szczegółowego raportu
 • Oszczedność czasu jeśli zostały popełnione błędy

 

Radan 2010 R1

Usprawnienia CAD 2D

Wiele usprawnień modułu CAD 2D, które w znaczący sposób oszczędzają czas podczas edycji.

 • Podglądy linii
 • Podglądy równoległych cech i konturów
 • Miejscowe usunięcia - pojedynczym kliknięciem

 

Usprawnienia CAD 3D  

Najnowsza technologia się opłaca 

 • Nowy Kernel ACIS 19 
 • Drukowanie widoków 3D
 • Nowe translatory dla:     
  Parasolid V20
  Catia V5 R19
  Pro/E Wildfire 4

Import plików DXF 

Już nie gubi się w translacji

 • Ulepszone Wsparcie dla
  - Tolerancji Wymiarów
  - Specjalnych Znaków
  - Regionów

Oszczędzanie materiału stało się proste

 • Nakładanie pojedynczej części korzysta z kształtów rzeczywistych (true shape)
 • Cechy wykrawania pod zaciski są automatycznie dzielone

Maksymalna kontrola podczas nakładania detali na arkusz

Łatwe zarządzanie częściami, arkuszami i nakładaniami (nestingami) oparte na nowo wprowadzonym interfejsie Projektu Nakładania.

 • Dopasowanie materiału (filtrowanie)
 • Grupowanie części i nakładań wg dowolnego obiektu

Olbrzymi postęp naprzód w programowaniu złożonych obrabiarek

 • Alternatywne strategie pozwalają oprogramowaniu zaproponować najlepszą strategię usunięcia części.
 • Łatwa i bezpieczna automatyzacja procesu obróbki dzięki usprawnionym więzom.
 • Potężne automatyczne procedury sekwencjonowania są teraz dostępne na wyciągnięcie ręki.

 

 

Na skróty

Zapytaj o ofertę
Zapytaj o szkolenie
Konsultacje
Newsletter
Zgłoś problem techniczny

 

 


Warto zobaczyć

Zamów Newsletter

 

 

_usuk