RADAN ImageRADAN ImageRADAN ImageRADAN Image

RADAN 2013 R1 - Co nowego?

Cokolwiek potrzebujesz do obróbki blachy… mamy rozwiązanie

Rozumiemy, że obróbka blach jest priorytetem w Twojej firmie. Z naszym oprogramowaniem Twoje przedsiębiorstwo znacząco obniży zapasy i zwiększy wykorzystanie materiału, co pozwoli uzyskać wyższy zwrot z Twoich inwestycji.

Projektowanie

RADAN3D jest wysoce wydajnym, dokładnym i prostym w obsłudze systemem projektowania 3D zaprojektowanym z myślą o procesie produkcji. Typowym zastosowaniem RADAN3D jest rozwijanie detali z 3D do 2D oraz przygotowanie rysunków pod kątem dalszej edycji w Radpunch, Radprofile czy Radbend. RADAN3D zapewnia proste przejście od projektu do procesu produkcji, oferując dokładnie to, czego oczekują użytkownicy - inżynierowie. Dzięki łatwemu w obsłudze modelowaniu 3D, system spełnia obecne i przyszłe wymagania.

Radraft to wszechstronne rozwiązanie dla projektowania 2D. Szereg wbudowanych, zaawansowanych funkcji i przyjazny interfejs sprawia, że program ten jest bardzo elastyczny i efektywny.

Radview został zaprojektowany z myślą o dostępie do dokumentacji w formie elektronicznej poprzez sieć komputerową. W obecnych czasach szybki dostęp do informacji technicznych, jest kwestią kluczową w przedsiębiorstwie produkcyjnym branży obróbki blach. 

 

Nakładanie

Radnest to wysoce efektywne narzędzie do nakładania detali na arkusze blach. Wykorzystując pełne możliwości zaawansowanych algorytmów obliczeniowych, Radnest znacząco zwiększa wykorzystanie materiału, co ma bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów materiałowych.

Używany razem z Radpunch w procesie przygotowania rozkroju, Radnest analizuje geometrię danego detalu pod kątem dostępnych narzędzi w głowicy narzędziowej czy magazynie. Efektem tego jest takie ułożenie detalu na arkuszu, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości techniczne obrabiarki dbając jednocześnie o bezkolizyjną pracę głowicy.

Podczas przygotowywania nakładania pod wycinanie w Radprofile, Radnest automatycznie może wygenerować wspólną linię cięcia, co pozwala ograniczyć czas pracy wycinarki oraz w maksymalnym stopniu wykorzystać materiał. Mostki podtrzymujące części można umieszczać ręcznie bądź automatycznie na arkuszu. Radnest może łączyć technologię wycinania i wykrawania, zwiększając tym samym możliwości programowe. Części, których wycięcie jest możliwe z zastosowaniem wspólnej linii cięcia, są automatycznie dobierane i układane w odpowiedni sposób a wobec pozostałych detali na rozkroju stosowane są standardowe odstępy. 
 

Wykrawanie

Radpunch jest wiodącym rozwiązaniem dla programowania wykrawarek CNC. Ponad 35-letnie doświadczenie w programowaniu wykrawarek, dało tysiące obsługiwanych obrabiarek na całym świecie. 

Radpunch jest samodzielnym oprogramowaniem, niezależnym od modelu maszyny. Dzięki wszechstronnym możliwościom obsługuje wykrawarki najbardziej znanych producentów jak: Amada, Baykal, Durma, Ermaksan, Euromac, Finn-Power, LVD Shape, LVD Stripp, Murata, Nisshinbo, Prima-Power, Pullmax, Rainer, Shape, Strippit, Tailift, Trumpf, Whitney, Widemann, Yawei Nisshinbo oraz wiel innych.

Radpunch jest zaprojektowany tak, aby zapewnić jak najkrótszy czas nastawienia maszyny oraz optymalnie wykorzystać jej możliwości.

Radnest rozszerza funkcjonalność Radpunch o w pełni automatyczny proces nakładania detali na arkusze, zarządzanie odpadami oraz wykorzystanie odpadów użytkowych.

Zaprojektowany jako zintegrowany z Radprofile, zarówno Radpunch jak i Radprofile zapewniają pełną optymalizację pracy wycinarek i wykrawarek oraz maszyn typu combo: wycinarka z wykrawarką. To potężne rozwiązanie zapewni obsługę z jednego systemu wszystkich posiadanych maszyn CNC oraz tych planowanych do zakupu w przyszłości, niezależnie od producenta czy modelu i rodzaju obrabiarki: wycinarka, wykrawarka, combo, ploter. 
 

Wycinanie

RADAN z sukcesem obsługuje tysiące maszyn na całym świecie. Możliwość integracji z Radpunch, sprawia że RADAN zapewniają pełną optymalizację pracy wycinarek i wykrawarek oraz maszyn typu combo: wycinarka z wykrawarką. To potężne rozwiązanie zapewni obsługę z jednego systemu wszystkich posiadanych maszyn CNC oraz tych planowanych do zakupu w przyszłości, niezależnie od producenta czy modelu i rodzaju obrabiarki: wycinarka, wykrawarka, combo, ploter.

Radnest podnosi funkcjonalność Radprofile poprzez pełne automatyczne nakładanie – rozkład detali na arkuszu wykorzystując wspólną linię cięcia, zagospodarowanie odpadów użytkowych oraz gospodarkę odpadami, przez co znacząco wzrasta wydajność produkcji.

Radtube jest wieloosiowym rozwiązaniem dla obsługi obrabiarek z obrotnicą, wycinających profile. Został stworzony z myślą wycinania kształtów w cięciu rur i profili.

Radm-ax to z kolei system obsługi wycinarek 5-osiowych, zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem przemysłu obróbki blach w branży samochodowej, lotniczej czy usługowej.

Wszystkie rozwiązania dla cięcia blach są niezależne od modelu i producenta maszyny, a do szerokiej gamy obsługiwanych maszyn należą m. in.: Adira, Adige, Amada, Balliu, Bystronic, Cincinnati, Cutlite, CY Laser, Hankwang, LVD Strippit, NTC, Mazak, Mitsubishi, Elektric, Prima Industrie, Prima-Power, Slvagnini, Strippit, Trupmf i wiele innych.

 

Zaginanie

Radbend to wiodący system programowania pras krawędziowych. Zintegrowany z RADAN3D, SolidWorks czy Autodesk Inventor, Radbend umożliwia pełną symulację 3D procesu gięcia.

Wykorzystując zarówno geometrię 2D jak i 3D, Radbend automatycznie dobiera sekwencję gięć -zazwyczaj dobieraną ręcznie w wielu przedsiębiorstwach. Radbend jest odpowiedzią na oczekiwania technologiczne, wprowadzając takie rozwiązania jak: automatyczne wykrywanie kolizji, eliminację kosztownych prób oraz umożliwienie wykonania „produkcji za pierwszym podejściem”.

Radbend obsługuje całą serię obrabiarek, a m.in.: Accuurpress, Amada, Baykal, Byeler, Bystronic, Cincinnati, Durma, Edward Pearson, Finn-Power, LVD, Pullmax, Safan, Trumpf, Yawei i wiele innych.