Współpraca Radan z systemami ERP

Użytkownicy Radan, usatysfakcjonowani skuteczną optymalizacją procesów wytwarzania elementów blaszanych, zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z pełnych możliwości tego popularnego systemu CAM.

Jednym z zasadniczych założeń Vero Software jest maksymalna użyteczność i kompatybilność dostarczanych systemów inżynierskich CAD/CAM. Radan znany jest z bezproblemowej współpracy z wszystkimi popularnymi systemami CAD. Kluczem do kompletnej wymiany strategicznych dla przedsiębiorstwa danych produkcyjnych z systemami ERP/MPR jest natomiast środowisko programistyczne .NET. Z platformą .NET funkcjonalność Radan w zakresie integracji z firmowymi systemami informatycznymi sięga znacznie dalej.

Współpraca Radan z systemami ERP

Niezbędnym warunkiem efektywnego planowania całości zasobów przedsiębiorstwa nawet dla najlepszych systemów ERP są kompletne, miarodajne dane technologiczne, które trafią w odpowiednim czasie do ich baz danych z działu projektowego i hali produkcyjnej. Z drugiej strony, system ERP - poprzez generowane dane i decyzje - powinien skutecznie oddziaływać na przebieg procesów konstrukcyjnych i produkcyjnych. Radan pozwala na pełną integrację z dowolnym systemem ERP, korzystającym z wymiany danych poprzez platformę .NET:

  • Radan udostępniania dla ERP dane technologiczne, jak czas obróbki, waga czy powierzchnia przeznaczonego do produkcji detalu. W oparciu o te parametry system ERP dokonuje wymaganych kalkulacji.
  • Radan pobiera zlecenia z bazy danych systemu ERP.
  • W odpowiedzi na przekazane zlecenia produkcyjne Radan przekazuje do ERP informacje zwrotne co do użytych materiałów, wygenerowanych programów NC czy ilości detali na poszczególnym programie.
  • Warunkiem skomponowania właściwych strategii obróbkowych jest również znajomość parametrów dostępnych materiałów. Informacje te Radan pobiera z magazynu blach systemu ERP.

Maksymalna integracja firmowych systemów informatycznych niesie często większe przełożenie na efektywność przedsiębiorstwa, niż ich funkcjonalności. W dzisiejszych realiach biznesowych niejednokrotnie kluczowe dla sukcesu znaczenie ma bowiem czas reakcji w odpowiedzi na zaistniałe w firmie zdarzenia.

Radan, korzystając z uniwersalnego narzędzia jakim jest platforma .NET otwiera się na współpracę z każdym systemem informatycznym. Sukcesy kolejnych firm na całym świecie pokazują, że na efekty automatyzacji procesów zarządzania zasobami przedsiębiorstwa nie trzeba długo czekać.

Zintegruj Radan z ERP w swojej firmie: Zamów konsultacje ze specjalistą Radan

Poprzedni | Następny