RADAN Tech Tips 1

 

Automatyczna obróbka - opcja "Sprawdź dostępność matryc" Lista RADAN Tech Tips<< POWRÓT LISTA TECH TIPS
Pyt: Dlaczego Automatyczna obróbka zgłasza błąd dla danej części, jeśli mamy dostępne odpowiednie
        narzędzia?

Odp: Jedną z przyczyn jakie mogą powodować błędną obróbkę, jest niepoprawnie ustawiony zakres dla prześwitu matrycy w zadeklarowanych wartościach w zakładce Wybór narzędzia dla Automatycznej obróbki (zdjęcie 1) niż zdefiniowany w ustawieniach definicji narzędzia w pozycji Odstępy matrycy(zdjęcie 2). W momencie gdy aktywujemy funkcję „Sprawdź dostępność matryc” w Automatycznej obróbce, to musimy mieć określone odstępy matryc dla używanych narzędzi, powstałe w procesie ich tworzenia. Zadeklarowane odstępy narzędzia muszą się zawierać pomiędzy określonymi prześwitami min i max dla wartości ustawionych w oknie Automatycznej obróbki.


radan techtips - automatyczna obróbka
Zdjęcie 1

radan techtips - automatyczna obróbka
Zdjęcie 2


Włączenie opcji dostępności matryc, może nieco ograniczyć funkcjonalność Automatycznej obróbki do narzędzi poprawnie zdefiniowanych w bibliotece narzędziowej. Innym rozwiązaniem może być poleganie na doświadczeniu operator, który dobierze odpowiednie matryce i uzyje ich bezpośrednio na maszynie.

Aby wyłączyć sprawdzanie matryc, odznacz ta opcję w Automatycznej obróbce (zdjęcie 3).


radan techtips - automatyczna obróbka
Zdjęcie 3
 

Oczywiście może się zdarzyć, że Automatyczna obróbka dalej nie działa poprawnie, dlatego jeśli powyższe nie pomogło Państwu rozwiązać problemu, prosimy o kontakt z Naszym działem technicznym radan@radancnc.pl