RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMC

Automatyzacja tworzenia kodów NC i szybkie wyceny w Meblosystem

Firma FM Meblosystem Sp. z o.o. z siedzibą w Głogowie Małopolskim to uznany producent wyposażenia meblowego. Firma produkuje meble systemowe oraz specjalistyczne m.in. restauracyjne, hotelowe, barowe i biurowe. Dzięki wdrożeniu oprogramowania RADAN wraz z najnowszym jego modułem Radpro, producent zoptymalizował procesy produkcyjne i zredukował czas wykonania projektu.

Podstawowy profil działalności firmy stanowi produkcja mebli przeznaczonych m. in. na wyposażenie biur, gabinetów, hoteli, restauracji, sal konferencyjnych, banków, sal obsługi klienta, sklepów i aptek. Meble firmy Meblosystem trafiają zarówno do odbiorców na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Klientami firmy są m.in. Costa Cafe, Empik, Sony, Auchan, Mango, Volvo, Lotnisko Kraków Balice, Hotel Grand w Rzeszowie, Centrum Szkła w Krośnie, czy Filharmonia Podkarpacka. Duży udział w ogólnej wartości sprzedaży stanowi eksport, głównie do Niemiec, Francji, Anglii oraz na Ukrainę.

Inżynierowie Meblosystem projektują detale w środowisku RADAN, które następnie wycinane są za pomocą wycinarki laserowej Trumpf Trumatic L3050.

Liczne opcje automatyzacji oraz ulepszone algorytmy nakładania, które optymalizują zużycie arkuszy, pozwalają znacznie przyspieszyć pracę odciążając technologa tworzącego programy na laser. Dzięki środowisku RADAN, ilość detali wycinanych na wycinarce laserowej wzrosła przy jednoczesnej redukcji czasu tworzenia programów, co pozwoliło na wykonywanie większej ilości zleceń w dotychczas zakładanym czasie - tłumaczy Krzysztof Ciebiera, właściciel Meblosystem.

Firma Meblosystem zainwestowała w najnowszy moduł do tworzenia wycen oraz porządkowania zleceń – RADAN Radpro, którego możliwości docenione zostały już w pierwszych dniach użytkowania. RADAN Radpro działając w oparciu o bazę danych, pozwala zachować porządek w częściach oraz zleceniach. Inżynierowie Meblosystem na każdym etapie produkcji mogą sprawdzić, czy dane zlecenie zostało wykonane, ile części zostało wykonanych błędnie i ile sztuk pozostało do realizacji.

Moduł do wycen w Radpro pozwala automatycznie stworzyć plik .sym do obróbki, nadać mu obróbkę, oraz obliczyć czas cięcia i zużycie materiałowe, o wiele krócej niż w trakcie ręcznej wyceny. Tak przerobione części mogą zostać dołączone do wyceny, która po dodaniu marży jest w pełni gotowa – wyjaśnia Paweł Świątkowski, Product Manager w RADAN Polska.

Połączenie RADANa z modułem Radpro pozwala na łatwe zarządzanie zleceniami i wycenami, a także tworzenie programów na maszyny. Praca w jednolitym środowisku oraz automatyzacja procesu tworzenia kodów NC na maszynę pozwala firmie oszczędzać czas i znacznie zwiększyć moce produkcyjne.

Oprogramowanie RADAN pozwala w prosty i szybki sposób tworzyć wyceny, dzięki czemu przesłanie klientowi oferty zajmuje zaledwie kilka minut. Dodatkowo w pełni edytowalne raporty możemy dostosować do różnych potrzeb i wysyłać bezpośrednio do klientów - podsumowuje Krzysztof Ciebiera, właściciel Meblosystem.

 

Poprzedni | Następny