Radan usprawnia produkcję w AMC Radan usprawnia produkcję w AMC Radan usprawnia produkcję w AMCRadan usprawnia produkcję w AMCRadan usprawnia produkcję w AMC

QFS usprawnia produkcję i zapewnia najwyższej jakości obsługę klienta dzięki Radan

Quality Fabricated Solutions (QFS) to firma specjalizująca się w produkcji elementów metalowych i montażu części, z siedzibą w Indianapolis, w Stanach Zjednoczonych. W codziennych pracach inżynierskich już od ponad dekady pracowników firmy wspiera oprogramowanie Radan.

Firma Quality Fabricated Solutions powstała w 1883 roku jako Melaun Industries, Inc. i służyła niezliczonym klientom potrzebującym precyzyjnych, wyjątkowych rozwiązań dla swoich projektów. W 2007 roku właściciele firmy całkowicie zmodernizowali urządzenia produkcyjne, wyposażyli warsztat w sprzęt do cięcia laserowego i skupili się na produkcji części maszyn. Poszerzyli możliwości firmy, aby zapewnić klientom bardziej kompleksową obsługę.

Wśród usprawnień znalazła się integracja systemu ERP i zakup rozwiązania Radan CAD/CAM dla arkuszy blach. Jako były sprzedawca obrabiarek, właściciel firmy miał wcześniej do czynienia z kilkoma różnymi typami rozwiązań CAM, w tym z oprogramowaniem Radan. Modernizując swój warsztat wybrał jak uważał najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku.

Choć początkowo o zakupie systemu Radan zdecydowały jego potężne możliwości wycinania, właściciel firmy Charley Powers odkrył, że oprogramowanie zapewnia również najlepsze narzędzia do wykrawania i formowania. Ponadto system idealnie zaspakaja potrzeby firmy QFS, ponieważ stanowi jedno rozwiązanie, które bez problemu radzi sobie z wszystkimi potrzebami programowymi firmy.

Potrzebowałem oprogramowania, które będzie łatwe w obsłudze i pozwoli rozwijać możliwości naszej firmy. Blisko 95% wszystkich produkowanych przez nas części przechodzi przez głowicę rewolwerową lub laser, które programowane są za pomocą Radan’a – mówi Charley Powers, Prezes i Współwłaściciel Quality Fabricated Solutions.

Firma QFS niekiedy otrzymuje projekty klientów w postaci modeli bryłowych, które można łatwo importować do systemu Radan z nienaruszoną geometrią. Inni klienci dostarczają projekty na papierze, które są przerysowane w oprogramowaniu Radan przy użyciu jego możliwości CAD.

Dzięki możliwości rozłożenia detali na arkuszu blachy, które zapewnia mi oprogramowanie Radan mogę w prosty sposób obliczyć zużycie materiału, a tym samym wycenić usługę dla klienta – dodaje Powers.

Zastosowanie oprogramowania Radan daje możliwość rozłożenia detali na arkuszu blachy, co zmniejsza zarówno zużycie i koszt materiału, jak i czas produkcji. Aby zapewnić idealny rezultat, Radan analizuje kształty części, materiały i grubość elementów, które mają być „znestowane” na arkuszach. Zaawansowane narzędzia do edycji nestingu zapewniają dodatkowy poziom elastyczności użytkownikom, którzy chcą edytować automatycznie generowane rozłożenie detali na arkuszu blachy.

Funkcja nestingu w oprogramowaniu Radan pozwala na optymalne wykorzystanie arkusza blachy i znaczną redukcję ilości odpadów, jednocześnie generując oszczędności, dzięki którym mogę zaproponować lepszą cenę moim klientom, co przekłada się na konkurencyjność mojej firmy na rynku - podsumowuje Powers.

 

Poprzedni | Następny