RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMC

RADAN i SOLIDWORKS wspólnie dla branży zbrojeniowej

Firma Weld-Kraft świadczy usługi spawalnicze, obróbki metalu oraz obróbki skrawaniem dla branży zbrojeniowej, handlowej, spożywczej oraz medycznej na rynku amerykańskim. Doświadczenie w zakresie systemów CAD i CAM pozwala firmie wspierać klientów przy opracowywaniu nowych produktów, analizie kosztów i projektowaniu. Producent w codziennej pracy wykorzystuje oprogramowanie RADAN oraz SOLIDWORKS.

Firma Weld-Kraft specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu najnowocześniejszych produktów i rozwiązań dla klientów, w szczególności produktów niestandardowych, od maszyn przetwórczych do systemów pneumatycznych i powietrznych przeznaczonych do wielu zastosowań. Producent zainwestował w moduł Radbend oprogramowania RADAN w celu usprawnienia pracy całego zespołu poprzez wprowadzenie jednolitych form produkcji.

Radbend jako wszechstronne rozwiązanie dla programowania pras krawędziowych zapewnia precyzyjną symulację 3D procesu zaginania, włączając w to sekwencję gięcia, automatyczny dobór narzędzi i automatyczne ustawianie zderzaków, dzięki czemu przygotowanie technologii w Radbend jest łatwe i produktywne.

Firma Weld-Kraft tworzy nowe projekty oraz modyfikuje istniejące pliki w oprogramowaniu SOLIDWORKS. Korzystając z wtyczki Radbend SOLIDWORKS, która zapewnia integrację dwóch systemów pracownicy firmy importują pliki 3D SOLIDWORKS do oprogramowania RADAN.

Gdy projekt części jest już gotowy po prostu klikam w ikonkę Radbend i program przenosi część razem z potrzebnymi danymi do Radbend. Gdy model zostaje zaimportowany do Radbend pozostaje wybór odpowiedniej maszyny oraz narzędzi i materiału, a następnie dane zostają eksportowane na maszynę i rozpoczyna się proces produkcyjny – mówi Kyle Riendeau, Programista w Weld-Kraft.

Zapewniona przez RADAN możliwość programowania i weryfikacji procesu zaginania w trybie offline w znacznym stopniu usprawniła proces produkcyjny firmy Weld-Kraft. Wykorzystanie modułu Radbend umożliwia producentowi automatyczne wykrywanie kolizji pomiędzy detalem, maszyną, narzędziami i zderzakami, co przekłada się na obniżenie kosztów produkcji oraz redukcję czasu przygotowania projektu części do obróbki o 50%.

 

Poprzedni | Następny