RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMC

RADAN od kuchni w Shine Food Machinery

Shine Food Machinery to rodzinna firma, działająca na rynku brytyjskim od ponad 40 lat jako wiodący podwykonawca w branży budowlanej. Firma świadczy usługi projektowania, wykonania oraz montażu profesjonalnych kuchni wykonywanych na zamówienie. W codziennej pracy projektanci i inżynierowie firmy wykorzystują oprogramowanie SOLIDWORKS oraz RADAN.

W ciągu ostatniej dekady firma Shine wykonała komercyjne obiekty gastronomiczne o łącznej wartości ponad 100 milionów funtów. Ich ogromna baza klientów sięga od małych kawiarni i szkół, po organy państwowe.

Indywidualne komponenty do kuchni, takie jak systemy ekstrakcji, blaty robocze i stoły czy lady projektowane są w oprogramowaniu SOLIDWORKS. Gdy klient zatwierdzi projekt, wówczas dzięki systemowi RADAN elementy zostają optymalnie rozmieszczane na arkuszu blachy, następnie wycinane laserem, spawane, zaginane i montowane - wyjaśnia Neil Thorne, Senior Design Engineer w Shine Food Machinery.

Przy każdym indywidualnym zamówieniu Shine produkuje tysiące różnych komponentów rocznie, z których każdy wymaga własnego kodu NC. Sama lada do wykładania gotowych dań może zawierać 200 różnych komponentów. Firma korzysta z modułów Radraft, Radprofile i Radnest w celu dokładnego i wydajnego cięcia blachy za pomocą lasera Bystronic Bysprint 3015.

Niezwykle istotne jest, aby wymiary produkowanych przez nas części były dokładne i mieściły się w granicach tolerancji, aby uniknąć ewentualnych problemów na etapie montażu. Korzystając z funkcji rozwinięcia płaskiego arkusza blachy, dostępnej w SOLIDWORKS, oraz narzędzia nestingu, które dostarczane jest przez oprogramowanie RADAN możemy uzyskać najbardziej optymalne rozmieszczenie detali na arkuszu blachy – mówi Steffan Owen, Design Engineer w Shine Food Machinery.

Pomimo nestingu o wysokim poziomie dokładności i skuteczności, uzyskanego za pomocą oprogramowania RADAN, firma natknęła się na problem wynikający z błędów ludzkich i ograniczeń projektowych.

Dla estetyki naszych gotowych instalacji kierujemy się rozłożeniem włókien na arkuszach. Nie możemy mieć sąsiednich szafek z rozłożeniem ziaren w różnych kierunkach. Gdy projekt trafiał do RADAN, oprogramowanie rozmieszczało części w najlepszej orientacji do wykorzystania arkusza, powodując sytuacje kiedy włókno układało się w niewłaściwym kierunku. Musieliśmy przezwyciężyć ten problem unikając rozmieszczania wszystkiego ręcznie – wyjaśnia Steffan Owen.

Aby rozwiązać ten problem zespół programistów RADAN stworzył makro specjalnie dla firmy Shine. Ze względu na ilość części w projekcie i zastosowane wysokiej jakości materiały firma wymagała wysoce zautomatyzowanego, a jednocześnie bardzo niezawodnego procesu. We współpracy z inżynierami z firmy Shine stworzona została specyfikacja, pozwalająca na wprowadzenie procesu znanego jako "F-Stop", który pozwala firmie produkować kuchnie przy minimalnym ryzyku kosztownych błędów.

Ze względu na sukces makra „F-Stop” opracowanego dla Shine, RADAN pracuje obecnie nad włączeniem tej funkcji do przyszłej ogólnej wersji oprogramowania, z korzyścią dla wszystkich swoich klientów.

Poprzedni | Następny