RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMC

RADAN usprawnia produkcję w Pawle & Company

Pawle & Company Ltd. to angielska firma rodzinna specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji precyzyjnie zaprojektowanych produktów dla przemysłu dźwigowego. Firma ma swoją siedzibę w Brentwood, Essex, gdzie znajdują się warsztaty wyposażone w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia do obróbki blach.

RADAN odegrał kluczową rolę w rozwoju firmy gdy w 2011 roku została ona przejęta przez obecnych właścicieli Ray’a i Joelle Ashby. To właśnie dzięki oprogramowaniu RADAN nowi właściciele zdołali podwoić roczny przychód firmy.

Początkowo główną działalnością firmy Pawle & Company Ltd było dostarczanie elementów wind, takich jak drzwi i ościeżnice, płyty maszynowych, ramy samochodowe, stanowiska do lądowania, szyby samochodowe i narzędzia do wyrównywania prowadnic. Dzięki inwestycji w oprogramowanie RADAN, który pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy programowaniem wykrawarek i wycinarek laserowych działalność firmy została poszerzona o budownictwo i produkcję blach.

W naszym procesie produkcyjnym niebywale ważna jest precyzja z jaką części są wytwarzane. Nasze tolerancje są zwykle w zakresie + lub - 0,5 mm, ale niektóre są tak wąskie jak + lub - 0,1 mm. RADAN zapewnia dokładne wykrawanie i cięcie części z największą efektywnością, aby zminimalizować ilość niewykorzystanych resztek materiału, a także pozwala na zwiększenie oszczędności czasu o co najmniej 30 procent - mówi Ray Ashby, właściciel Pawle & Company Ltd.

Wykorzystanie oprogramowanie RADAN pozwala firmie operować w systemie 24/7, zapewniając najlepszy nesting dla każdego typu materiału o każdej grubości.

W regularnie powtarzanych zadaniach RADAN wykorzystuje optymalną ilość blachy umieszczając jeden rodzaj wycinanych elementów na jednym arkuszu. Oznacza to, że np. wykonując skrzynki CCTV, tworzony jest jeden program dla pudełek, a drugi dla pokryw - z oddzielnym rozkrojem dla każdego, zapewniając najlepsze zużycie materiału, ścieżkę oraz kolejność cięcia – podsumowuje Ray Ashby.

Poprzedni | Następny