RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMC

RADAN w produkcji elementów dla przemysłu elektrycznego

Amerykańska firma Monti Inc. to kluczowy dostawca rozwiązań dla przemysłu elektrycznego. Nadrzędną zasadą firmy jest zrównoważony rozwój, w którym firmę wspiera oprogramowanie RADAN.

Obecnie firma jest dostawcą dla tak znaczących producentów OEM, jak Siemens, Schneider Electric™ i Eaton i posiada zakłady w Ohio, Południowej Karolinie i Michigan. Począwszy od jednorazowych prototypów przez naprawy, aż po produkcję masową, Monti, Inc. produkuje wszystko od przewodów miedzianych i aluminiowych po izolację elektryczną, elementy stalowe i wiele innych.

Długoterminowy zrównoważony rozwój jest jedną z wartości firmy i obejmuje wszystko, od trwałych relacji z klientami i pracownikami po ciągłe doskonalenie procesów. Nieustannie dążymy do ulepszania naszej jakości, poprawy bezpieczeństwa i usprawnienia naszych procesów, aby były bardziej wydajne i elastyczne. Nieustannie poszukujemy nowych technologii i wciąż inwestujemy w nowy sprzęt – mówi Nick LaVigne, Kierownik Produkcji w Monti Inc.

Dążąc do zrównoważonego rozwoju firma zdecydowała o zmianie dotychczasowego systemu CAM na rozwiązanie RADAN do obróbki blachy.

Naszym celem było zwiększenie wydajności gdyż oprogramowanie, z którego korzystaliśmy było bardzo powolne i kłopotliwe. Przetestowaliśmy różne oprogramowania, oferta RADAN okazała się najlepsza gdyż w pełni zaspakajała nasze potrzeby - dodaje LaVigne.

Jedną z podstawowych założeń firmy Monti Inc., jest jej misja polegająca na dostarczaniu obsługi klienta w taki sposób, w jaki nie robi tego konkurencja.

Cenimy szybkość reakcji na potrzeby naszych klientów i właśnie na tym polega nasza przewaga konkurencyjna. W wielu przypadkach możemy zrealizować przyspieszone projekty szybciej niż nasza konkurencja jest w stanie przedstawić ofertę – tłumaczy Nick LaVigne.

Firma Monti, Inc., wytwarza produkty z miedzi, aluminium, stali nierdzewnej, ocynkowanej i walcowanej na gorąco i zimno. System RADAN daje możliwość programowania obróbki dla wszystkich typów materiałów, na których pracują wycinarki laserowe w Monti Inc. i pozwala szybko programować i tworzyć nesting. Wraz zakupem oprogramowania RADAN firma uruchomiła cztery wycinarki laserowe CNC w dwóch zakładach - Monti Cincinnati i Monti Greenwood. Obecnie na ich terenie działa w sumie trzy lasery firmy Mazak.

To dowód na to, jak zintegrowaliśmy nasze obiekty, inwestując w technologię. Robimy o wiele więcej przy mniejszym sprzęcie, lepszej jakości i lwiększej prędkości - mówi LaVigne.

W obu zakładach firma zanotowała nawet 60-procentowy spadek ogólnego czasu programowania, przy 80-procentowej redukcji czasu potrzebnego na nesting. Osiągnięto również 30-procentową redukcję czasu pracy lasera w obu zakładach, ze względu na bardziej wydajne ścieżki narzędzia.

Czas to pieniądz w produkcji, więc oszczędności w czasie pracy załogi i maszyn szybko się sumują. Monti Cincinnati skróciło czas programowania o 1 344 godziny rocznie, a czas pracy lasera o 6 454 godzin rocznie, a Monti Greenwood skrócił czas programowania o 448 godzin rocznie, a czas lasera o 268 godzin rocznie – tłumaczy LaVigne.

Nick LaVigne przyznaje, że narzędzia optymalizacyjne RADAN oraz specjalistyczne ścieżki skrawania, zapewniają radykalne ulepszenia, części programowane są teraz w zaledwie dwie minuty.

 

Poprzedni | Następny