RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMC

RADAN w produkcji inkubatorów biologicznych i komór badawczych

Firma Percival Scientific to światowy lider w dostarczaniu innowacyjnych i niezawodnych komór klimatycznych z kontrolowanym środowiskiem wykorzystywanych m.in. do wzrostu roślin. Firma produkuje inkubatory biologiczne i specjalne komory badawcze dla uniwersytetów, instytucji rządowych i korporacji, zarówno w kraju jak i za granicą wykorzystując oprogramowanie RADAN oraz SOLIDWORKS.

Tworzenie kontrolowanego środowiska badawczego jest nie lada wyzwaniem, dlatego laboratoria na całym świecie zwracają się do doświadczonego producenta jakim jest firma Percival Scientific. Przedsiębiorstwo oferuje zarówno usługi projektowe, jak i produkcyjne wspierając m. in. badania mające wpływ na klimat, zdrowie ludzi i produkcję żywności. Firma Percival działa w sektorze rolniczym oraz farmaceutycznym, współpracuje z instytucjami rządowymi i przedsiębiorstwami na całym świecie.

Gdy firma zakupiła obrabiarkę laserową firmy Mazak w celu zwiększenia ogólnej wydajności produkcji, aby osiągnąć swój cel potrzebowała odpowiedniego oprogramowania CAD/CAM. Najlepszym wyborem okazał się system RADAN, do projektowania obróbki oraz środowisko SOLIDWORKS do tworzenia projektów.

Percival Scientific wykorzystuje różne rodzaje lekkich stali do produkcji swoich komór. Przed nabyciem lasera firma korzystała jedynie z gilotyny mechanicznej oraz wykrawarki rewolwerowej do wszystkich procesów obróbki blach. Podczas gdy wykrawarka jest obecnie wyposażona w inny rodzaj oprogramowania, zespół Percival ograniczył jej wykorzystanie i planuje ją ostatecznie zaprogramować za pomocą systemu RADAN, aby wszystkie maszyny firmy były obsługiwane przez jeden system.

Oprogramowanie RADAN całkowicie zrewolucjonizowało nasza pracę umożliwiając wykonywanie całego szeregu zadań i standaryzację procesów poprzez automatyzację. To solidny program, który pozwala precyzyjnie generować kod CNC na różnego rodzaju maszyny sterowane numerycznie - mówi Jesse Smith, Director of Manufacturing w Percival Scientific.

Do tworzenia projektów zespół Percival wykorzystuje oprogramowanie SOLIDWORKS, które świetnie współpracuje z systemem RADAN, eksportuje zadania jako pliki 2D .dxf następnie kopiuje modele do RADAN'a.

Implementacja oprogramowania CAD/CAM znacznie zwiększyła naszą wydajność. Dzięki wykorzystaniu systemu RADAN oraz SOLIDWORKS możemy wykonywać wiele zadań jednocześnie, co w znacznym stopniu usprawnia oraz przyspiesza proces produkcyjny - podsumowuje Smith.

 

Poprzedni | Następny