RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMC

RADAN wspomaga proces zaginania blach w Grupie KMF

Firma KMF Precision Sheetmetal jest liderem na rynku dostaw precyzyjnych rozwiązań do produkcji blach i konstrukcji. Przedsiębiorstwo posiada fabryki w Wielkiej Brytanii oraz na Słowacji. Nadrzędnym celem firmy jest zapewnienie światowej klasy obsługi klienta i wysokiej jakości rozwiązań, w dziedzinie w pełni zintegrowanej obróbki metalu na zamówienie i precyzyjnej obróbki blacharskiej. W osiągnięciu tego celu pracownikom KMF Precision Sheetmetal pomaga oprogramowanie RADAN.

Grupa KMF oferuje rozwiązania dotyczące produkcji elementów metalowych na zlecenie w różnych gałęziach przemysłu. W codziennej pracy wykorzystuje m.in. narzędzie Radbend, które minimalizuje odpady poprzez pełną symulację kolejności gięcia przed rozpoczęciem zaginania metalu. Proces obróbki blach w firmie KMF rozpoczyna się od importu danych 3D, poprzez określenie właściwości materiału i wyprodukowanie skorygowanych o współczynnik gięcia rozwinięć płaskich aż po etap wykrawania.

Firma korzysta również z Radraft, RADAN 3D, Radprofile i Radpunch, które obsługują maszyny Trumpf, zasilane systemami Stopa Tower, a dwa z nich dodatkowo używają ShearMaster do cięcia szkieletów arkuszy. Firma posiada trzy w pełni zautomatyzowane wykrawarki, dwie wykrawarko-wycinarki typu combi i dwa lasery. Radbend programuje dziewięć pras krawędziowych Trumpf, w tym podnośnik na maszynie 5130, który pozwala operatorowi giąć większe detale.

Radraft pozwala nam na dostosowanie cech i szczegółów w rysunku przed obróbką, następnie dodanie narzędzi wykrawających lub ścieżkę lasera. W obu przypadkach używamy automatycznej obróbki, w razie potrzeby poprawiamy ręcznie, aby zoptymalizować obróbkę. Nesting zapewnia najlepsze wykorzystanie materiału, a Radbend tworzy programy na prasy krawędziowe, zarówno prosto z modelu 3D lub po zagięciu z płaskiej geometrii z Radrafta – mówi Stephen Gardener, Programming Manager z KMF Precision Sheetmetal.

Dzięki zastosowaniu oprogramowania RADAN inżynierzy KMF uzyskują pełne rozkroje blach z programami CNC na lasery, wykrawarki i prasy krawędziowe, które następnie mogą pobrać z serwera bezpośrednio na każdą maszynę, maksymalizując jej zdolność produkcyjną. To z kolei umożliwia tworzenie całej gamy metalowych produktów z zachowaniem najbardziej rygorystycznych tolerancji.

RADAN daje nam możliwość wykonywania nestingu małych partii. Jeśli klient chce pięć partii, możemy je zagnieździć na arkuszach z elementami dla innych klientów. Jeśli jednak musielibyśmy przeprowadzić pełny program dla tylko pięciu części, w rezultacie mielibyśmy około 20% odpadów – dodaje Stephen Gardener.

 

Poprzedni | Następny