RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMC

RADAN wspomaga wykrawanie i wycinanie laserowe w Grupie HAL

Grupa HAL to angielski producent wysokiej jakości produktów ze stali miękkiej, stali nierdzewnej i aluminium. Oferuje szeroką gamę wykończeń, w tym cynkowanie, malowanie proszkowe i galwanizowanie. Firma świadczy usługi obróbki CNC, formowania, wykrawania blachy, montażu i instalacji produktu, w czym wspiera ją oprogramowanie RADAN.

Spółka holdingowa HAL powstała z połączenia dwóch firm oferujących odmienne usługi w tych samych sektorach. W celu poszerzenia bazy klientów oraz uzupełnienia oferowanych usług firma Harley Engineering wykupiła Liberate Engineering, firmę posiadającą wycinarki laserowe. Jedną z pierwszych rzeczy, której podjął się zarząd spółki, było zastąpienie dotychczasowego oprogramowania CAD/CAM systemem RADAN.

Jak mówi William Eveleigh, Dyrektor Zarządzającym Liberate i Dyrektor Generalny Harley, było tak wiele synergii między dwoma firmami, że sensownym było połączenie ich razem w nową spółkę holdingową. Potrzebowaliśmy tego samego pakietu oprogramowania, aby zapewnić łączność między dwiema firmami. Używaliśmy modułu Radpunch RADAN’a w Harley, by programować wykrawarkę Amada Vipros King już od około dziesięciu lat, więc do wycinarek laserowych wprowadziliśmy RADAN Radprofile.

Zapotrzebowanie klientów Harley Engineering na części wycinane laserowo było naprawdę duże, a i klienci Liberate zgłaszali zapotrzebowanie na wykrawanie. Dzięki połączeniu dwóch firm, zadania te mogły być wykonywane w ramach działalności nowopowstałej spółki, dzięki czemu usługa ta była o wiele mniej kosztowna.

Oznacza to również, że programowanie obu rodzajów technologii można wykonać w dowolnej lokalizacji, a gotowy projekt rozłożenia detali na arkuszu blachy wysłać na odpowiednią obrabiarkę. Prędkość ma kluczowe znaczenie, w razie problemu z maszyną lub gdy prace czekają w kolejce w jednej fabryce, istnieje możliwość szybkiego przełączenia się z wykrawarki Harley’a na wycinarkę laserową w Liberate i na odwrót.

Oprogramowanie RADAN zapewnia wszystko, czego potrzebujemy, aby przekształcić projekt w części na wykrawarki, lasery i prasy krawędziowe, zapewniając nam dokładność i powtarzalność, niezależnie od tego, czy komponenty są przeznaczone na automaty marki Costa Coffee, materiały do punktów sprzedaży, kiosków, czy też do sektora medycznego. Czas realizacji wynosi zazwyczaj od 7 do 14 dni, w zależności od złożoności produktów – mówi William Eveleigh.

 

Poprzedni | Następny