RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMC

RADAN zapewnia Inteligentny nesting w Norlec Sheet Metal

Angielska firma Norlec Sheet Metal to wiodący wykonawca elementów z blachy na rynku brytyjskim. Firma ma swoją siedzibę w Leyland w hrabstwie Lancashire w Anglii. Wśród klientów producenta znajduje się wiele firm działających na rynku kanadyjskim oraz europejskim. Poszukując oprogramowania, które w pełni zaspokoi potrzeby firmy oraz jej klientów, właściciel Norlec Sheet zdecydował się na system RADAN, dzięki któremu, jak sam mówi, firma znacznie zwiększyła swoją konkurencyjność.

Firma operująca na terenie 4,5 tys. metrów kwadratowych dodała ostatnio do swojej kolekcji wycinarek laserowych, wykrawarek i pras krawędziowych laser fibrowy Trumpfa 3030 o mocy 4kw z pełni automatycznym magazynem arkuszy, który może pracować z 33 tonami stali, bez ingerencji człowieka, w nocy i w weekendy.

John Haworth polecił inżynierom RADAN przygotować post-procesor do nowej wycinarki laserowej, gdyż RADAN obsługuje ich wszystkie obrabiarki CNC, co pozwala na korzystanie z jednego pliku dla wszystkich części.

Klienci chcą krótszych terminów realizacji i mniejszych partii, więc nasze dni nestingu tych samych komponentów na jednym pełnym arkuszu już dawno minęły. Dzięki inteligentnemu zagnieżdżaniu w RADAN jesteśmy w stanie ułożyć komponenty różnych klientów na jednym arkuszu, co pozwala na zwiększenie wykorzystania arkusza blachy z 60% do 80% – mówi John Haworth, Dyrektor Zarządzający z Norlec Sheet Metal.

Dzięki wygenerowanym oszczędnościom firma jest w stanie oferować swoim klientom bardziej atrakcyjne ceny co przekłada się na konkurencyjność firmy.

Dzięki oprogramowaniu RADAN czas przetwarzania zamówienia skrócił się z kilku dni, a w przypadku skomplikowanych części tygodni, do zaledwie kilku godzin, co przekłada się na krótszy czas realizacji – podsumowuje John Haworth.

Poprzedni | Następny