RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMC RADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMCRADAN usprawnia produkcję w AMC

RADAN zapewnia sukces Glen Dimplex Home Appliances

Firma Glen Dimplex Home Appliances to czołowy brytyjski producent sprzętu domowego użytku, w tym wolnostojących kuchenek, piekarników i piecy, a także piekarników i płyt kuchennych do zabudowy. Dzięki oprogramowaniu RADAN firma zyskała pełną elastyczność produkcyjną i stała się liderem w branży.

Możliwość obrabiania setki tysięcy części na tydzień na wykrawarkach i wycinarkach laserowych to swoiste być lub nie być firmy Glen Dimplex Home Appliances. Osiągnięcie tego celu producentowi zapewnia połączenie modułów RADAN Project Nesting i Radimport.

Według Menadżera ds. Produkcji, Dave’a Pearce jedną z wielu zalet Project Nesting jest fakt, że wymaga on tylko jednego rozmiaru arkusza dla wszystkich zadań, co pozwoliło firmie Glen Dimplex Home Appliances zwiększyć czas pracy maszyny z 70% do około 95%, a także zoptymalizować wykorzystanie materiału zwiększając je z 60% do 88%, a nawet 90% jednocześnie redukując ilość odpadów.

Główną przyczyną przestojów w produkcji był długi czas oczekiwania na różne rozmiary arkuszy blachy. Dzięki aplikacji Project Nesting udało nam się wyeliminować ten problem, co więcej wynegocjowaliśmy lepszą cenę za arkusz, ze względu na to, że kupujemy tylko duże ilości w jednym rozmiarze – mówi Dave Pearce.

Zastosowanie modułu Radimport pozwoliło skrócić i uprościć jedno z najbardziej czasochłonnych zadań, jakim było przygotowanie części do nestingu. Czas wprowadzania danych został zredukowany z 8 do 1 godziny, przy czym nastąpiła eliminacja czynnika błędu ludzkiego.

Za pomocą jednego kliknięcia wybrane przeze mnie pliki geometrii są konwertowane do projektu nestingu. Radimport po prostu tworzy projekt nestingu z importowanych części dając możliwość edycji ilości i innych właściwości części przed rozpoczęciem nestingu – mówi Lee Harding, Manufacturing Engineer w Glen Dimplex Appliances.

Zdolność systemu RADAN do programowania technologii cięcia zarówno do wycinarek laserowych jak i wykrawarek pochodzących od wielu różnych producentów ma ogromne znaczenie dla zapewnienia elastyczności firmom, które często muszą przenosić prace pierwotnie ustawione na wycinarkę laserową na inny typ maszyny jak np. wykrawarkę.

W momencie gdy zachodzi potrzeba przeniesienia pracy z wycinarki laserowej na wykrawarkę, czas ma ogromne znaczenie. W RADANie przygotowanie nowego programu do pracy trwa zaledwie dziesięć minut – podsumowuje Lee Harding.

 

Poprzedni | Następny