Jedno z ważniejszych narzędzi jakie można używać podczas definiowania obróbki wykrawania, to narzędzia typu multi-tool. Są tak ważne ze względu na swoją wydajność i efektywność oraz to, że dzięki nim powiększa się zakres możliwych do użycia narzędzi. W systemie RADAN to zagadnienie jest również istotne, dlatego producent oprogramowania postanowił rozbudować możliwości konfiguracyjne dla tego typu narzędzi.

Najistotniejsza zmiana to możliwość tworzenia narzędzi tego typu poprzez użytkownika. Użytkownik definiuje ile podstacji ma multitool i jakiej wielkości. Może ją swobodnie przemieszczać pomiędzy stacjami głównymi magazynu narzędzi, usuwać, edytować bądź wyłączać. 

Kolejnym dość istotnym aspektem jaki został zmodyfikowany, to możliwość wyłączenia narzędzi multitool z procesu automatycznego doboru narzędzi poprzez RADAN. RADAN może działać w trybie samodoboru narzędzi do obróbki danego elementu, wybierając z wszystkich jakie ma dostępne w bazie. W pewnych przypadkach możemy zdecydować aby nie używał narzędzi multitool, a po wykonaniu danego zadania powrócić do poprzednich ustawień.

Dzięki tym opcjom zwiększyła się kontrola na działaniem systemu i możliwości obróbki, jakie daje system RADAN w obróbce elementów blaszanych na wykrawarkach.

Poprzedni | Następny