Ustawienia akrusza mogą być teraz automatycznie generowane na raportach i wysyłane do każdej maszyny automatycznie
Rozwiązuje problem niebezpiecznych otworów - powstających, gdy kawałki metalu pozostają w niebezpiecznym położeniu po wycięciu otworu w rurze
Nowa opcja sprawdzenia kolizji podczas wykonywania automatycznej sekwencji. Jest szczególnie ważne podczas gięcia długich, cienkich elementów, takich jak rynny.
importować do projektu nestingu jeden lub więcej plików VDF
Sheetmetal software - RADAN 2020.1
Przykładowe dane - RADAN 2021.0
prehole cięcia - RADAN 2021.0

RADAN 2021.0 - Nowe wydanie, nowe możliwości

RADAN CAD/CAM

RADAN 2021.0 to ważny krok dla firm obsługujących wykrawarki, które chcą zoptymalizować partie nestingów. Teraz można używać Radnest Ultimate na wykrawarce.

Optymalizacja nestów  za pomocą modułu Radnest Ultimate może zmniejszyć liczbę arkuszy blach o osiem procent w ciągu roku.

Ustawienia akrusza mogą być teraz automatycznie generowane na raportach i wysyłane do każdej maszyny automatycznie, oszczędzając około 50 minut w przeciętnym dniu produkcyjnym dla 80 nesingów. Kod NC zadania trafia do maszyny, natomiast arkusz ustawia operator.

Radm-ax/Radtube

W wydaniu rozwiązano problem niebezpiecznych otworów - powstających, gdy kawałki metalu pozostają w niebezpiecznym położeniu po wycięciu otworu w rurze. Można teraz przeprowadzić dodatkowe cięcia, dzieląc odpady na mniejsze kawałki, które łatwiej odpadają.

Trzy ważne aktualizacje dla nestingu wielu części:

  • Możliwość importowania numerów zamówień i zleceń, które zawierają szczegółowe informacje. Cały proces można śledzić na hali produkcyjnej. Osiąga się to poprzez import CSV lub poprzez ręczną modyfikację danych w nestingu wielu części i wyświetleniu ich.
  • Obecnie możliwe jest automatyczne rozpoczęcie produkcji rozpoczynając od pełnego złożenia, bez konieczności uwzględniania indywidualnych kształtów, rozmiarów lub materiału. Wszystko jest automatycznie obliczane i wczytywane prosto do silnika nestingu łącznie z zamówieniem i numerami zadań.
  • Dodano nowy raport zakupu rur, szczegółowo opisujący, jakie materiały są potrzebne do pracy, czy to z magazynu, czy też do zakupu.

Można teraz przeprowadzić wspólne cięcie liniowe, nawet jeśli końce mają wycięcia w projekcie. Dwa nakładające się cięcia można przekształcić w wspólną sekwencję przecinania linii, w której spełnione są dwa określone aspekty; po pierwsze, elementy końcowe muszą być wykonane za pomocą jednego cięcia; po drugie, nacięcia końcowe muszą pokrywać się przynajmniej w 25%. Oznacza to, że nawet trzy czwarte wszystkich części rur może być teraz brane pod uwagę w przypadku zwykłego cięcia liniowego.

Radbend

Nowa opcja sprawdzenia kolizji podczas wykonywania automatycznej sekwencji. Jest szczególnie ważne podczas gięcia długich, cienkich elementów, takich jak rynny.

Radbend ogranicza teraz czas podczas automatycznego obliczania sekwencji, zmniejszając potrzebę obracania narzędzi i części. Za każdym razem, gdy operatorzy muszą obrócić część samodzielnie, wymaga to czasu. Nowy element funkcji oblicza bardziej zoptymalizowaną sekwencję, co oznacza, że ​​można go wprowadzić do maszyny małymi krokami, poprawiając obsługę.

Edytor narzędzi domyślnie wyświetla ważne dodatkowe informacje, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla użytkownika.

Radquote

Strategia wycinanie jest teraz dostępna w ustawieniach Radquote. Program pyta jak części mają być wycinana.

Rysunki RADAN 3D mogą być dodawane do wyceny, uzupełniając możliwości bezpośredniego wczytywania modeli CAD z takich systemów jak SolidWorks, Inventor, Creo i Catia. Wczytywane mogą być zarówno pojedyncze części jak i złożenia.

Kształty 2D można szybko modyfikowane z użyciem Radraft i aktualizować wyceny bezpośrednio w Radquote.

RADAN | Designer 2021.1

Więcej informacji znajdziesz tutaj: 

 

Poprzedni | Następny