RADAN w CNC World RADAN w CNC World RADAN w CNC World RADAN w CNC World RADAN w CNC World RADAN w CNC World RADAN w CNC World RADAN w CNC World RADAN w CNC World RADAN w CNC World RADAN w CNC World

RADAN w CNC World

Rolą dystrybutora obrabiarek, jest przede wszystkim przedstawienie klientom właściwej oferty, pozwalającej zwiększać wydajność bądź rozszerzać możliwości obróbkowe. Oto jak firma CNC World poszerza grono swych zadowolonych klientów.

CNC World to brytyjski, wyłączny dystrybutor obrabiarek MultiCam, wycinarek laserowych, plazmowych i wodnych. Celem działalności przedsiębiorstwa jest takie skomponowanie oferty, aby każdorazowo dostarczać klientowi produkt skutecznie usprawniający indywidualne procesy produkcyjne jego firmy. Dodatkowo przedsiębiorstwo samodzielnie realizuje zlecenia obróbki.

Odważnie naprzód

Przełomowym momentem w działalności CNC World były targi MACH 2014. Impreza stanowiła okazję dla zapoznania się przedstawicieli firmy z programowymi rozwiązaniami Vero Software w dziedzinie projektowania i sterowania procesami obróbki CAD / CAM. Zachwyceni możliwościami prezentowanych systemów specjaliści CNC World podjęli wówczas decyzję o zaangażowaniu RADAN jako opcja do obsługi wszystkich dostarczanych klientom maszyn.

Wtedy też, gdy maszyny demonstracyjne CNC World stały bezczynnie, otrzymywane zlecenia obróbki materiałów trudnych były przekazywane podwykonawcom. Specjaliści CNC World podjęli zatem decyzję o zaangażowaniu w tym celu własnego parku maszynowego. Odtąd RADAN obsługuje wszystkie urządzenia CNC World, używane teraz zarówno w celach demonstracyjnych, jak i produkcyjnych.

Komponowanie najlepszych możliwych rozwiązań, usprawniających działalność modernizowanych przedsiębiorstw ułatwia zatrudniony w CNC World programista, posiadający obszerną wiedzę w zakresie funkcjonalności RADAN. Dlatego też efektywne układanie elementów na arkuszach z RADAN pozwala każdorazowo redukować klientom straty materiałowe do minimum.

Metal i drewno

CNC World korzysta również z 3-, 4- i 5-osiowych ruterów, sterowanych siostrzanym oprogramowaniem RADAN – Alphacam. Pozwalają one efektywnie obrabiać drewno i tworzywa sztuczne - co nie jest możliwe na maszynach laserowych, plazmowych czy wycinarkach wodnych:

„W ten sposób realizujemy usługi obróbki drewna i tworzyw sztucznych dla producentów branży metalowej, a obróbki skrawaniem dla stolarzy.”

Partnerstwo CNC World z firmą Vero Software poprzedziły badania przeprowadzone wśród programistów firm klienckich:

„Wielu specjalistów doskonale już znało możliwości RADAN. Wybór był więc oczywisty. To niezwykle wydajne oprogramowanie można konfigurować w odniesieniu do indywidualnych potrzeb każdego klienta – zarówno przy wdrażaniu nowych maszyn, jak i nowych usług w ramach posiadanej hali produkcyjnej. Ta elastyczność jest niezbędna, gdyż każdy potrzebuje czegoś innego.”

Jak zauważa Jason Rowe, głównym atutem CNC World jest komplementarność oferty:

„Zazwyczaj firmy zajmują się tylko jednym rodzajem usług. My mamy jednak Maszyny MultiCam, wycinarki i rutery. Do tego RADAN i Alphacam – najlepsze programy do optymalizacji tego sprzętu.”

CNC World każdemu klientowi z branży blaszanej oferuje Radprofile z modułem nestingu:

„W zestawieniu z Radprofile, Radnest automatycznie generuje wspólne linie cięć pomiędzy sąsiednimi elementami na arkuszu. Daje to efektywne wykorzystanie materiału i redukuje czas cyklu skrawania. Odstępy pomiędzy wycinanymi komponentami warunkuje szerokość szczeliny cięcia i sposób jego prowadzenia przez dane urządzenie. Te parametry przechowuje RADAN, co daje pełną automatyzację.”

Jak twierdzi Jason Rowe, Dyrektor Sprzedaży:

Radnest pozwala na stosowanie różnych technik nakładania na tym samym arkuszu. Zapewnia w ten sposób nabywcom najnowocześniejszych obrabiarek najlepsze rezultaty w optymalizacji procesów produkcyjnych.”

W ostatnim czasie obserwuje się Wielkiej Brytanii znaczny wzrost zainteresowania 3-, 4- i 5-osiowymi wycinarkami. Zachwyceni możliwościami RADAN specjaliści CNC World wspominają:

„Ostatnio, w czasie Dni Otwartych, uruchomiliśmy pokaz obróbki z RADAN. Klienci byli pod wrażeniem.”

Osiągnięte korzyści

  • Redukcja strat materiałowych do minimum.
  • Skrócenie cyklu obróbki.
  • Możliwość dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb klienta.
  • Możliwość stosowania różnych technik nestingu na tym samym arkuszu.

Więcej o firmie: www.cnc-world.co.uk

 

Poprzedni | Następny