RADAN w Tharsus RADAN w Tharsus RADAN w Tharsus RADAN w Tharsus RADAN w Tharsus RADAN w Tharsus RADAN w Tharsus RADAN w Tharsus

RADAN w Tharsus

Doświadczenie, rynkowa stabilizacja, wykwalifikowani specjaliści i najnowsze technologie to właściwe wsparcie nowatorskich projektów.

Technologia dla innowacji

Zlokalizowana w Wielkiej Brytanii firma Tharsus zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem opartym o dostarczane pomysły. Poza tym oferuje kontraktowanie innowacyjnych projektów z innymi firmami, dysponującymi specyficznymi dla danego zlecenia możliwościami produkcyjnymi. Tharsus przejmuje odpowiedzialność za wszelkie etapy procesów produkcyjnych. Prowadzi zlecenia zarówno start-upów, jak i wynalazców o ustabilizowanej pozycji zawodowej.

Jak podkreśla James Heslop, Inżynier Projektu, siłą firmy jest opieka nad całym cyklem życia produktów:

„Każdy może się udać ze swoim pomysłem do projektanta, a następnie do producenta. My jesteśmy wyjątkowi gdyż integrujemy oba te aspekty.”

Wśród innowacyjnych urządzeń, wyprodukowanych przez Tharsus znaleźć można skaner Rapiscan. Aparat ten, wykorzystując tomografię w czasie rzeczywistym, pozwala na precyzyjne skanowanie bagażów odprawianych w portach lotniczych.

Innym wdrożonym projektem jest kruszarka do szkła Ekko. Urządzenie miażdży szklane butelki prawie do postaci proszku. Poprawia w ten sposób gęstość odpadów przeznaczonych do recyklingu, a tym samym daje możliwość stosowania mniejszych pojemników.

Obróbka pod kontrolą

Wszystkie blaszane elementy w firmie Tharsus tworzone są przy pomocy RADAN. Radpunch napędza dwie prasy PULLMAX. Radprofile – wycinarki laserowe LVD Axel. Radbend natomiast programuje jedną z dziewięciu pras krawędziowych.

James Jeslop podkreśla użyteczność funkcji Projekt Nestingu:

„Przykładowo klient ma 77 blaszanych elementów, różniących się materiałem i grubością. Korzystając z tej funkcji RADAN, mamy te wszystkie elementy w jednej lokalizacji. Możemy je bardzo szybko zidentyfikować, zmienić ilości oraz rozłożyć na blasze.”

Inżynierowie Tharsus korzystają również z wydajnego i wszechstronnego pakietu modelowania RADAN 3D. Pozwala on na sprawną korektę przeznaczonych do produkcji modeli:

„Jeśli otwór jest zbyt blisko krawędzi, można to przegapić. RADAN 3D pozwala jednak wprowadzić stosowne ustawienia w oprzyrządowaniu.”

Każdy element przeznaczony do produkcji zaprojektowano w programie Autodesk Inventor w jednej z dwóch wielkich hal. Następnie wysłano w formacie DXF do sąsiedniego zakładu obróbki metalu. Dalsze etapy produkcyjne to za sprawą RADAN prosta procedura:

„Za pomocą wbudowanego importera wczytujemy plik DXF do RADAN. Wybieramy materiały i zapisujemy zadanie w folderze klienta. Dalej – w zależności od rodzaju materiału i innych parametrów, tworzony jest rozkrój albo projekt.

Podczas korzystania z projektu, wczytujemy listę części, ustawiamy orientację położenia detalu w zależności od giętych krawędzi i wybieramy ich ilości. Następnie uruchamiamy automatyczny nesting, ustalamy kolejność cięcia i kompilujemy program NC.

Operatorzy wykrawarek CNC używają połączenia DNC do przesyłania kodów z komputera bezpośrednio do maszyny. Operatorzy lasera przesyłają programy poprzez pliki w sieci.”

Jak tylko część zostanie utworzona i produkcja zostanie uruchomiona, to tworzone są standardowe rozkroje, które mogą być wykorzystane przy każdym ponownym zamówieniu. Są one umieszczane w systemie i nie trzeba ich wykonywać ponownie, chyba że nastąpi rewizja części.

RADAN jest niezbędny w naszych codziennych działaniach, używamy go do programowania nowych części, uzyskiwania danych o obróbce, tworzeniu rozkrojów, kalkulacji kosztów, zmniejszeniu odpadów, i zarówno do przygotowania i uruchomienia produkcji tak szybko jak to tylko możliwe.”

Jak twierdzi Jeslop, dla Tharsus czas ma kluczowe znaczenie – od wstępnego projektu w Autodesk Inventor do gotowego projektu na maszynie. RADAN skutecznie redukuje czas realizacji i cykle programowe.

Osiągnięte korzyści

  • Terminowa realizacja zleceń.
  • Efektywniejsze wykorzystanie arkuszy blachy.
  • Skuteczne unikanie kosztownych błędów w procesach obróbkowych.

Więcej o firmie: www.tharsus.co.uk

 

Poprzedni | Następny