Support Portal ImageSupport Portal ImageSupport Portal Image

Liczba użytkowników portalu pomocy technicznej rośnie, skracając czas odpowiedzi

Już prawie połowa naszych klientów posiada swoje konta na naszym portalu pomocy technicznej.

Około 45% zapytań odnośnie informacji o systemie, obsługiwanych maszynach czy dostępnych rozwiązaniach w grupie Vero, tworzonych jest właśnie poprzez portal.

Użytkownicy, tworzący swoje zapytania na portalu, stwierdzają, że są główne powody dla których korzystają z tego rozwiązania zamiast zgłoszeń telefonicznych:

  • Można edytować i zadawać kolejne zagadnienia do wygenerowanych wpisów poza godzinami pracy biura
  • Zawsze można sprawdzić, na jakim poziomie zaawansowania prac, jest zgłoszony przez użytkownika wątek
  • Możliwy dostęp do "bazy wiedzy" o danym systemie, w którym to można znaleźć odpowiedź na pytanie, bez konieczności łączenia się z pomocą techniczną

Nasz portal jest takim samym narzędziem, jak narzędzia wykorzystywane przez recepcjonistów zgłaszających problemy klientów. Główny Menadżer RADAN Chris Aston (na zdjęciu pierwszym) mówi, że portal wystartował w styczniu 2010 roku i dał klientom dostęp do profesjonalnej pomocy technicznej oferowanej jako całość w procesie sprzedażowym. Oznacza to też, że klient ma dostęp do portalu w każdym miejscu i o każdej porze, nie musząc czekać na otwarcie biura. Daje to możliwość zadania pytania nawet w nocy a inżynierowie pomocy technicznej zajmą się wątkiem, jak tylko zalogują się w następny poranek do portalu.

To rozwiązanie pozwoliło Nam na szybsze reagowanie na zagadnienia Naszych klientów. Szybkość odpowiedzi w 70% przypadków to mniej niż godzina. Chris Aston w tym temacie stwierdził, że to był kluczowy aspekt utworzenia tego portalu, czas odpowiedzi na zgłaszane wątki. Ponadto pozwoliło to nam, na oszacowanie jak dużo czasu potrzeba na określone problemy i dzieki temu mogliśmy zoptymalizować prace naszego działu wsparcie klientów.

Wynik tej pracy jest taki, że Vero jest pierwszym przedsiębiorstwem, które oferuje takie rozwiązanie z założeniem jak najszybszej odpowiedzi.

Innym ważnym aspektem ogólnego rozwiązania działu wsparcia dla klientów, jest możliwość połączenia z klientem "online", poprzez wykorzystanie narzędzi programowych. Dzięki temu będą na drugim krańcu świata, łączymy się z klientem i działamy tak, jakbyśmy siedzieli na przeciw siebie.

 

Poprzedni