Sprawdzanie i naprawa geometrii części

Często spotykane problemy takie jak małe przerwy, nakładające się linie, itp. mogą później powodować kłopot z obróbką i nakładaniem części. Aby temu zapobiec, RADAN posiada wbudowane narzędzie do sprawdzania i korygowania geometrii.

Sprawdzanie geometrii

Sprawdź geometrię weryfikuje wszystkie linie i łuki tworzące część. Wiadomość Geometria jest zamknięta pojawia się na dole ekranu, gdy geometria jest poprawna.

Wybór części do odgięcia

W tym czasie kolor profilu, wraz z cechami w jego wnętrzu, tymczasowo się zmienia.

Wybór części do odgięcia

Jednak, gdy pojawi się problem z geometrią, pojawi się komunikat Geometria nie jest zamknięta. Pojawią się również małe kwadraty w punktach, w których wystąpił kłopot. Zmieni się również kolor niepoprawnej geometrii.

Wybór części do odgięcia

Narzędzia do naprawy geometrii

Ręczne usuwanie takich problemów może być bardzo czasochłonne. Korzystając z Narzędzi geometrii można naprawić część za pomocą kilku kliknięć myszki.

Wybór części do odgięcia

Naprawianie geometrii – Wygładź dane pozwala na zamknięcie małych przerw. Wielkość tych przerw możemy ustalić w Tolerancji. Np. Tolerancja = 8, to wszystkie przerwy mniejsze niż 8 mm zostaną usunięte.

Wybór części do odgięcia

Oprogramowanie RADAN oferuje pięć stopni wygładzania danych. Kliknij Więcej… by zobaczyć Okno wygładzania danych, gdzie możesz wybrać rozszerzone możliwości naprawy geometrii.

Wybór części do odgięcia

Poprzedni | Następny