RADAN Essential Punch ImageRADAN Essential Punch ImageRADAN Essential Punch Image

PDFRADAN Basic Radcombi

Programowanie CNC wykrawarek, wycinarek oraz maszyn typu combi

Basic Radcombi to produkt RADAN do przygotowania produkcji na wycinarki, wykrawarki oraz wycinarko-wykrawarki (combi), który poprzez optymalizację procesu przygotowania, podnosi efektywność produkcji.

Główną zaletą Basic Radcombi jest to, że raz zakupiony będzie obsługiwał wszelkie obrabiarki wymienionych typów, zarówno już posiadane, jak i te zakupione w przyszłości

Basic Radcombi - korzyści:

 • Wstawianie plików poprzez „przeciągnij i upuść”

 • Możliwość obrabiania wielu plików DXF/DWG jednocześnie

 • Automatyczna technologia i kolejność

 • Automatyczne zdejmowanie detali

 • Graficzna weryfikacja kodu NC

 • Nakładanie pojedynczego detalu

 • Definiowane przez użytkownika raporty nakładania

 • Automatyczna wspólna linia cięcia

 • Automatyczne wykorzystanie odpadów użytkowych

 • Prosty, intuicyjny interfejs graficzny

 • Obsługa zaawansowanych funkcji maszyny

 • Poprawa efektywności pracy obrabiarki

 • Redukcja czasu uruchomienia i zwiększenie produkcji

 

Zintegrowane programowanie

Główną zaletą Basic Radcombi jest zintegrowany proces przygotowania produkcji od projektowania geometrii począwszy, poprzez technologię i kolejność cięcia, nakładanie, generowanie kodu NC aż po połączenie z maszyną za pomocą DNC.

Integralność Basic Radcombi polega między innymi na tym, że wszystkie dane techniczne odnośnie sposobu obrabianych projektów są zapisywane w Bazie Danych Wytwarzania (BDW). Ta opcja sprawia, że możemy skorelować wiedzę i doświadczenie operatora z wydajnością i szybkością RADAN.

Takie parametry jak materiał, wejścia, wyjścia, mostki oraz parametry pracy maszyny, są zapisane w BDW i mogą być wykorzystane w każdym dowolnym projekcie. Dokładna znajomość specyfiki pracy danej maszyny pomaga w wydajniejszym jej wykorzystaniu a Basic Radcombi jest doskonałym narzędziem wspomagającym ten proces.

Efektywność przede wszystkim

Basic Radpunch jest szybkim i nowoczesnym systemem programowania stworzonym, aby sprawnie przeprowadzić proces programowania od pliku CAD do kodu NC. Spójny interfejs i automatyzacja wielu czynności pomagają użytkownikowi w przejściu tego procesu.

Obrabiarka jest tak efektywna jak efektywne jest oprogramowanie które ją obsługuje, dlatego też własnoręcznie instalujemy i sprawdzamy każdy postprocesor, aby być pewnym, że działa on prawidłowo z Twoją maszyną i obsługuje wszystkie opcje maszynowe. Wydajność Twojej firmy jest najważniejsza – dlatego Twój software jest taki ważny dla nas.

Wydajność i kontrola

Wielką zaletą basic Radcombi jest bardzo duża automatyzacja, która w połączeniu z możliwością zaawansowanej konfiguracji przez użytkownika, tworzy rozwiązanie wykorzystujące doświadczenie i wiedzę praktyczną operatora. Wejścia, wyjścia, mostki, preferowana kolejność cięcia – to wszystko może być skonfigurowane dla danego typu i grubości materiału oraz możliwości technicznych danej maszyny i zapisane w Bazie Danych Wytwarzania (BDW). BDW rozbudowuje się wraz z obsługą nowych zleceń, nowych klientów czy przy zakupie nowych maszyn, co z czasem duże i wymierne korzyści na czasie przygotowania produkcji. Mając łatwy i szybki dostęp do zgromadzonych w BDW informacji, użytkownik oszczędza cenny czas oraz ma gwarancję że dane zlecenie zostanie wykonane w sposób jak najbardziej efektywny i zgodnie z jego preferencjami.

Jeśli natomiast programowanie manualne jest dla Ciebie priorytetem, basic Radcombi zapewnia taką możliwość i na każdym etapie pracy daje pełną kontrolę. Użytkownik, mogąc edytować wprowadzone przez siebie zmiany w pracy automatycznej, ma pełną kontrolę nad programem, co może być przydatne przy obróbce bardziej skomplikowanych i bardziej czasochłonnych prac.

W pełni zintegrowany system nakładania części na arkusz daje szereg narzędzi takich jak: nakładanie ręczne, półautomatyczne, automatyczne czy nakładanie w pierwszej kolejności technologii cięcia na pojedynczą część a następnie nakładanie na arkusz. Dzięki temu mamy narzędzie, które poprzez prostą obsługę i możliwość szybkiego tworzenia nakładania, umożliwia stworzenie projektu z maksymalnym wykorzystaniem materiału i możliwości technicznych obrabiarki. Dodatkowo, możliwość szybkiej edycji detali czy technologii cięcia, powoduje wzrost produktywności zakładu poprzez poprawienie elastyczności produkcji.

Optymalizacja narzędzi

Optymalizacja technologii czy sekwencji wykrawania są najważniejszymi etapami procesu produkcji pod względem efektywności oraz oszczędności materiału. Wbudowany moduł obsługi narzędzi jest bardzo wszechstronny i obsługuje wiele typów narzędzi takich jak:  okrągłe, kształtowe, narzędzia trasowania i nożyce. RADAN posiada narzędzia, które pomagają  obsłużyć narzędzia typu Wilson. Ponieważ basic Radcombi pracuje oparciu o dane techniczne danej wykrawarki,  obsługuje jej wszystkie funkcje i narzędzia, dzięki czemu możliwości maszyny są maksymalnie wykorzystane. Wykrawanie w pobliżu uchwytów (łap) jest również kontrolowane przez system. Innym istotnym i obsługiwanym elementem przez RADAN dla maszyn typu combo, jest poprawnie generowany kod NC, tak istotny w przypadku narzędzi w stacjach obrotowych i narzędzi kształtowych.

Basic Radcombi generuje wspólną linię cięcia, która pozwala w pełni ograniczyć straty materiałowe oraz zredukować czas cięcia przez co znacznie ogranicza koszt pracy maszyny poprzez oszczędności na mediach. System automatycznie kontroluje kolejność cięcia tak, aby nie doprowadzić do miejscowego przegrzania się materiału a w konsekwencji do uszkodzenia detali, zwłaszcza przy dużej liczbie cięć.

Basic Radcombi w inteligentny sposób dobiera ścieżki cięcia dbając przy tym o jakość wykonania oraz spójność detali. W efekcie kolejność cięcia jest tak dobrana, aby w pełni wykorzystać możliwości obrabiarki.